Lietuvoje

2018.11.13 11:34

Seimas siūlo stiprinti ir plėsti sankcijas Rusijai

ELTA2018.11.13 11:34

Šių metų lapkričio 11 d. Luhanske ir Donecke okupacinės jėgos suorganizuoti „rinkimai“ yra neteisėti, nedemokratiniai ir nebus pripažinti, tai savo priimtoje rezoliucijoje antradienį pareiškė Lietuvos Seimas. Parlamentarai paragino Rusijos Federaciją laikytis tarptautinių normų ir įsipareigojimų, nutraukti karinę ir hibridinę agresiją prieš Ukrainą bei prieš jos teritorinį vientisumą ir įgyvendinti Minsko susitarimus.

Sveikindamas ES ir JAV išreikštą griežtą reakciją į šiuos „rinkimus“ ir jų nepripažinimą, Lietuvos parlamentas pakvietė ne tik pratęsti ES sankcijas, bet ir toliau jas stiprinti bei plėsti, įtraukiant asmenis ir organizacijas, kurie prisidėjo prie šių „rinkimų“ organizavimo, finansavimo, juose kandidatavo ir siekia okupacinės valdžios įtvirtinimo.

Seimas pabrėžė, kad vadinamųjų separatistų organizuoti „rinkimai“ okupuotuose Luhansko ir Donecko sričių teritorijose demonstruoja Rusijos, kuri yra okupacinė jėga šiose teritorijose, savivalę, grubiai pažeidžia Ukrainos teritorinį vientisumą, Ukrainos Konstituciją bei įstatymus ir Minsko susitarimus.

Priimtame dokumente pabrėžiama, kad Lietuva tvirtai ir nuosekliai remia Ukrainos teritorinį vientisumą ir euroatlantinės integracijos kryptį, griežtai smerkia Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir niekada nepripažins neteisėtos Krymo aneksijos.

Už tai numatančią Seimo rezoliuciją, kurią parengė Seimo narė konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, vienbalsiai balsavo 109 Seimo nariai.

Šiuo metu Seimo rūmuose vyksta trišalės Asamblėjos sesija, kurioje dalyvauja ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Andrijus Parubijus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.