Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Rudens renginių derliumi vėl džiugins „Sostinės dienos 2013“

ELTA 2015.09.08 13:45

Pirmąjį rudens savaitgalį visi keliai vėl ves į Vilnių – čia tradiciškai karaliaus „Sostinės dienos 2013“.

Pirmąjį rudens savaitgalį visi keliai vėl ves į Vilnių – čia tradiciškai karaliaus „Sostinės dienos 2013“.

Devynioliktą kartą rengiama miesto šventė rugsėjo 6–8 dienomis miesto gatvėse ir aikštėse pažers daugiau nei šimtą renginių. Jų dalyviai – kūrybingi ir talentingi atlikėjai ne tik iš Vilniaus bei kitų Lietuvos miestų, bet ir žinomi, pripažinti kolektyvai iš įvairių pasaulio šalių. Spalvingu ir gausiu meninių projektų derliumi miesto gyventojai ir svečiai galės mėgautis nemokamai.

Tradicine „Sostinės dienų“ lankytojų susitikimo vieta tituluojamas „dūzgiantis“ Gedimino prospektas nusidrieks nuo Katedros iki Lukiškių aikštės. Gausybės miestiečių ir sostinės svečių patogumui jis bus suskirstytas į keturias erdves.

„Menų ir muzikos gatvė“, lydinti Kudirkos aikštės link, kvies tapti vizualiųjų menų ekspozicijų ir meno dirbinių vertintojais bei savininkais. Šioje atkarpoje iškils didžiulės tekstilinės skulptūros, prie kurių jus įamžins atvirosios fotografijos dirbtuvės nariai – bus galima nusifotografuoti „penkiaminute“ – tarpukario Lietuvoje išpopuliarėjusiu fotografijos būdu.

Scenose prie Kudirkos ir Lukiškių aikščių bei Nacionalinio dramos teatro vyks įvairių stilių muzikos grupių koncertai, spektakliai ir nuotaikingi projektai. Itin spalvingi bus vaikų ir jaunimo kolektyvų pasirodymai.

Smaližius bei gurmanus vilios „Gardžių lauktuvių kelias“, nuo Jogailos iki Jakšto gatvių nuklosiantis Gedimino prospektą kruopščiai atrinktų aukščiausios rūšies skanėstų gausa. Užkandus ir atgavus jėgas, bus galima dalyvauti sūrių kilnojimo konkurse ir laimėti ypatingų prizų.

Viena lankomiausių ir intelektualiausių prospekto zonų vėl taps „Knygų alėja“. Abipus gatvės šalia Žemaitės paminklo savo naujoves pristatys dauguma knygų leidyklų, vyks susitikimai su žinomais autoriais, knygų bus galima įsigyti pigiau. Jas čia pat pavartyti visi galės įsitaisę ant minkštų sėdmaišių, gurkšnodami aromatingą kavą ir klausydami jaukių bardų dainų.

Nepamirš „Sostinės dienos“ ir vaikų. Gedimino prospekte, prie Lukiškių aikštės, įsikursiantis „Žaidimų ir sveikatos parkas“ taps smagių atrakcijų bei sporto rungčių vaikams ir jaunimui vieta.

Jau antrus metus į „Sostinės dienų“ programą įsilieja tarptautinio muzikos industrijos renginio „Vilnius Music Week“ koncertai. Trijose „Dūzgiančio prospekto“ scenose koncertuos talentingiausi šiandienos muzikos atlikėjai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų Europos šalių, kurių klausytis atvyks muzikos industrijos „rykliai“ iš įvairių pasaulio miestų.

Didieji „Sostinės dienų“ koncertai, kaip įprasta, tūkstančius gerbėjų sutrauks į svarbiausią Vilniaus erdvę – Katedros aikštę. Atidarymo koncerte čia pasirodys labiausiai pripažinta Baltijos šalių muzikos grupė – publikos numylėtiniai „Brainstorm“, kurie prieš keletą metų sugrįžo prie savo latviško pavadinimo „Prata Vetra“.

Rugsėjo 7 dieną vilniečius Katedros aikštėje dar labiau išjudins britų grupė „Touch and Go“. O rugsėjo 8-ąją „Sostinės dienas“ vainikuos legendinė grupė „Antis“ su naująja programa „Baisiai džiugu“ ir savo populiariausiomis visų laikų dainomis.

Viena didžiausių „Sostinės dienų“ naujovių šiemet – pirmą kartą rengiamas Vilniaus gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“. Jo metu garsių užsienio ir Lietuvos menininkų darbai papuoš žinomus sostinės pastatus.