Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.13 15:44

Kručinskų byla: tėvui įtarimai panaikinti, mama atsakys už viešosios tvarkos pažeidimą

Prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą garsiojoje istorijoje, kuomet iš Eglės ir Gintaro Kručinskų šeimos buvo paimti du mažamečiai vaikai. Prokurorai pranešė, kad ikiteisminis tyrimas tėvo atžvilgiu nutrauktas, o mama turės atsakyti dėl viešosios tvarkos pažeidimo.    

Kauniečiui kiek anksčiau buvo pareikšti kaltinimai dėl keturmetės dukros mušimo. Tiesa, pats tėvas nemano, kad sudavimas per užpakalį yra nusikaltimas. „Ikiteisminis tyrimas baigtas pirmadienį. Iki lapkričio 16 dienos pusės gali pateikti prašymus.

Motinai pareikštas kaltinimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Vaiko tėvui buvo pareikšti įtarimai, tačiau ikiteisminis tyrimas nutrauktas. Laukiame, kol proceso dalyviai susipažins su medžiaga“, – spaudos konferencijoje kalbėjo teigė Kauno apylinkės prokuratūros 4-ojo skyriaus vyriausioji prokurorė Daiva Brudnienė. Kol kas nėra aišku, ar E. Kručinskienės byla keliaus į teismą. Pati griežčiausia sankcija už viešosios tvarkos pažeidimą – dveji metai nelaisvės.

Kiek anksčiau G. Kručinskas DELFI teigė, kad tyrimas buvo pradėtas dėl pliaukštelėjimo per užpakalį. „Globėja, pas kurią buvo mūsų vaikučiai, nežinau, tyčia ar ne, apklausė mūsų mergaitę ir paklausė, ar per užpakalį gavo nuo tėčio. Ji pasakė, kad gavo. Tuo pagrindu ir pareiškė kaltinimus.

Juk neiškels kaltinimų dėl auklėjimo – jie traktuoja, kad tai smurtas pagal naują įstatymą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, mane apklausė. Viskas vyko labai greitai – jau posėdžio metu buvo paviešinta mergaitės apklausa ir metė man kaltinimus“, – teigė G. Kručinskas.

Beje, pats kaunietis neslepia, kad iš tiesų sudavė mergaitei. „Tai yra visiška nesąmonė. Ta prasme nežinau, ar tas įstatymas liepia žmonėms taip daryti. Privalomą ir būtiną tėvo drausminimą paverčia smurtu. Vaiko teisės, policija, prokurorai daro taip, kaip įstatymas sako. O įstatymas užaštrintas kaip adatos smaigalys. Neslėpsiu, kad buvau vieną kartą sudavęs. Aš nemanau, kad tai kažkoks nusikaltimas“, – įsitikinęs G. Kručinskas.

E. Kručinskienei kaltinimai perkvalifikuoti į viešosios tvarkos pažeidimą. Beje, sprendžiamas klausimas, ar pradėti tyrimą dėl laikinųjų globėjų veiksmų, nes vaikai pasakojo apie galimai grubų jų elgesį.

Paėmė du vaikus

DELFI primena, Eglės elgesys praeivių dėmesį patraukė, kai kaunietė su savo atžalomis vaikščiojo Panemunės šile. Kaip teigia dviejų vaikų mama, jos sūnus pasileido bėgti į gatvę ir ji esą tiesiog bandė jį sudrausminti.

„Vaikas bėgo labai didelį atstumą ir žinojau, kad bus toks pavojingas posūkis, kur dviračiai važiuoja. Palikusi mergaitę aš bėgau paskui. Aš jo prieš tai maldavau, prašiau – sustok, sustok, nebėk. Bet jam tie maldavimai... vaikas nelabai klauso. Aš tada jam pliaukštelėjau kokius tris kartus per kombinezoną, jis nieko nepajuto ir net neketino manęs klausyt, kad reikia grįžti pas sesutę, kurią aš irgi palikau tiesiog miške. Jis toliau norėjo bėgti, tada aš jam pora kartų trinktelėjau per rankytę“, – aiškino atimtų vaikų mama Eglė. Pasak jos, netoliese buvusi kita šeima pradėjo moterį filmuoti, vėliau iškvietė policiją. Pareigūnai kaunietę išsivežė apklausai. Kaip pasakojama reportaže, sužinojęs apie incidentą į komisariatą atskubėjo ir vaikų tėtis.

Tėvų teigimu, atvykę Kauno vaiko teisių apsaugos specialistai elgėsi grubiai. Vežant vaiką atlikti tyrimo berniukas, pasakoja tėvai, pravirko, todėl tėvas paėmė jį iš kėdutės ir išsinešė nuraminti į lauką. Tarnybos specialistas, pasak tėvo, pasiuto ir pradėjo vaiką plėšte plėšti iš rankų. Į pagalbą šoko ištiktam vyrui esą puolė pro šalį važiavę pašaliniai žmonės. Vaikai buvo atimti iš tėvų ir iš pradžių apgyvendinti vaikų globos namuose, vėliau – atiduoti globėjams. Galiausiai abu vaikai buvo grąžinti tėvams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi