Lietuvoje

2018.11.13 16:12

Apkaltos M. Majauskui klausimo Seimas imsis kitame posėdyje

Ineta Nedveckė, LRT.lt, BNS2018.11.13 16:12

Seimas antradienį nusprendė apkaltos konservatoriui Mykolui Majauskui klausimą nukelti į kitą posėdį. Pertaukos „valstiečių“ frakcijos vardu paprašė Stasys Jakeliūnas. Jis kalbėjo, kad paaiškėjo papildomų aplinkybių, su kuriomis reikia susipažinti. 

Apkaltos iniciatoriai kaltina M. Majauską, kad kreipdamasis į prokuratūrą dėl šmeižto jis siekė daryti spaudimą apie galimą seksualinį priekabiavimą prabilusioms merginoms.

Per pirmąjį bandymą spalio viduryje už apkaltos komisiją balsavo 47 Seimo nariai, prieš buvo 34, susilaikė 20 parlamentarų, tad balsų neužteko.

Apkaltos iniciatorius „valstietis“ Stasys Jakeliūnas tuomet iškart patvirtino vėl bandysiantis inicijuoti procesą.

Po apkaltos teikimu šįkart pasirašė „valstiečių“, socialdarbiečių ir „tvarkiečių“ frakcijų atstovai.

Nutarime dėl komisijos sudarymo apkaltos iniciatoriai teigia, kad M. Majauskas „kreipėsi į prokuratūrą dėl neva paskleisto šmeižto ir pasinaudodamas savo kaip Seimo nario statusu bei politinės partijos įtaka įbaugino liudytojas“.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis komentuodamas valdančiųjų veiksmus BNS sakė, kad jų iniciatyvą „sunku rimtai vertinti“.

„Pralaimint vieną balsavimą po kito, galima sakyti, kad pakriko ne tik dauguma, bet ir daugumos atstovų nervai“, – sakė konservatorių vadovas.

M. Majauskas kaltinimus dėl seksualinio priekabiavimo neigia, vadina absurdiškais ir prasilenkiančiais su realybe.

Vilniaus prokuratūra vasarą sustabdė ikiteisminį tyrimą dėl galimo šmeižto M. Majausko atžvilgiu.

Ikiteisminis tyrimas sustabdytas „Info TV“ televizijai atsisakius atskleisti tapatybę merginos, pateikusios informaciją apie Seimo narį.

Tyrimas buvo pradėtas gavus M. Majausko pareiškimą dėl žinių laidoje „Info diena“ pateiktų anoniminės merginos pasakojimų.

Ji teigė, kad M. Majauskas praeityje vartojo alkoholį su moksleivėmis, su jaunomis merginomis nuolat dalyvaudavo vakarėliuose, siekdamas atsivesti jas į savo butą bei atlikti nederamus seksualinio pobūdžio veiksmus.

Anksčiau teisėsauga dėl paties M. Majausko elgesio nusprendė tyrimo nepradėti, nes nenustatė tarnybinio ar kitokio priklausomumo tarp M. Majausko ir redakcijai duomenis pateikusios merginos.

Populiariausi

Karantinas Lietuvoje
8

Lietuvoje

2021.02.28 09:22

COVID-19 Lietuvoje: tęsiasi protrūkiai Visagine, nauji atvejai šalies ligoninėse, rusena židiniai įmonėse ir darželiuose

per parą – 356 COVID-19 atvejai, mirė dar 9 žmonės; atnaujinta 11.00
8