Lietuvoje

2018.11.12 20:24

Iš MOSTA vadovių pasitraukus J. Petrauskienei, naujo vadovo neieškoma dvejus metus

BNS 2018.11.12 20:24

Vyriausybės kanceliarijai pavaldus Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) jau antrus metus veikia be nuolatinio vadovo.

Konkursą į šio centro vadovo pareigas žadama skelbti šią savaitę.

Po to, kai MOSTA vadovės pareigas 2016-ųjų pabaigoje paliko švietimo ir mokslo ministre paskirta Jurgita Petrauskienė, naujo šios įstaigos vadovo atranka nebuvo skelbiama. Nors, pavyzdžiui, MOSTA taryba, patarianti centro direktoriui, buvo sudaryta dar praėjusių metų vasarį.

BNS penktadienį pateikus klausimus, kodėl neieškoma naujo nuolatinio MOSTA vadovo ir kada tai žadama padaryti, vyriausybės kanceliarija atsakė, jog konkursas bus paskelbtas šią savaitę. 

Centrui jau antrus metus laikinai vadovauja Inovacijų politikos analizės skyriaus vadovas Ramojus Reimeris. Jis BNS teigė nežinantis priežasčių, kodėl tokį ilgą laiką nebuvo skelbiamas naujojo MOSTA vadovo konkursas.

„Vyriausybės kanceliarijai pavaldaus Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) vadovo atranką ketinama skelbti kitą savaitę. Šiuo metu baigiama derinti pareigybės aprašą vyriausybės kanceliarijos Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriuje (personalo skyriuje)“, – penktadienį atsakyme BNS nurodė vyriausybės kanceliarijos spaudos tarnyba.

Anot jos, atranka nebuvo skelbta anksčiau dėl to, jog „šiam centrui tapus pavaldžiam vyriausybės kanceliarijai, buvo kuriama nauja jo veiklos vizija – daug diskutuota, kaip ši įstaiga veiks būdama pavaldi jau nebe Švietimo ir mokslo ministerijai, o vyriausybės kanceliarijai“.

„Taip pat svarstyta, kaip MOSTA galėtų labiau plėstis, apimdama ne tik švietimo sektorių, bet ir kitas veiklas, t. y. kalbama apie šio centro funkcijų didinimą“, – teigiama kanceliarijos komentare.

Nuo 2017 metų sausio 1 dienos MOSTA, anksčiau buvęs pavaldus Švietimo ir mokslo ministerijai, perėjo vyriausybės kanceliarijos žinion. 

MOSTA, kaip skelbiama jos svetainėje, nešališkai, kompetetingai atlieka mokslo, studijų ir inovacijų sričių stebėseną, vertinimus, teikia Seimui bei vyriausybei rekomendacijas dėl mokslo, studijų ir inovacijų politikos tobulinimo.

„Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras yra ekspertinė institucija, teikianti įrodymais grįstą informaciją ir rekomendacijas dėl visuomenei aktualių mokslo, studijų ir inovacijų politikos formavimo ir įgyvendinimo sprendimų priėmimo“, – nurodo pats centras.

MOSTA direktoriaus patariamąjį organą – tarybą sudaro premjero patarėjas ekonomikos klausimais Lukas Savickas (pirmininkas), Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovas Raimundas Balčiūnaitis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektorius Alfonsas Daniūnas, Kauno kolegijos direktorius Mindaugas Misiūnas, Lietuvos edukologijos universiteto studijų prorektorė Vilija Salienė, Ūkio bei Švietimo ir mokslo ministerijos viceministrai.

MOSTA, be kita ko, pavesta atlikti ir vyriausybės komisijos – Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų strateginės tarybos – sekretoriato funkcijas.