Lietuvoje

2018.11.12 12:31

Tyrimas: pagal gyvenimo kokybę Lietuvoje pirmauja didieji Lietuvos miestai

Pirmą kartą Vilniaus politikos analizės instituto  skelbiamas Savivaldos gerovės indeksas rodo, kad pagal gyvenimo kokybę Lietuvoje pirmauja didieji Lietuvos miestai.

Blogiausia situacija yra Zarasuose, Lazdijuose ir Ignalinoje. Kaip sako Vilniaus politikos analizės instituto atstovė Rūta Svarinskaitė, regioninė atskirtis Lietuvoje yra ryški, o tam įtakos turi prasčiausių savivaldybių geografinė padėtis ir gyventojų pasyvumas.

Socialinis ir fizinis saugumas, ekonomika, švietimas bei demografiniai rodikliai – tai lygino Vilniaus politikos analizės institutas vertindamas visas Lietuvos savivaldybes. Tyrimas parodė, kad geriausiai gyvena tos savivaldos, per kurias eina didžiosios transporto arterijos, pavyzdžiui, Vilnius ir Klaipėda. Specialistai teigia, kad tai lemia su transportu susijusios ir kitos investuos.

Zarasų, Lazdijų ir Ignalinos gyventojų sąlygos prastesnės, mat šie regionai nutolę nuo šalies centro. Pasak tyrimą atlikusio Vilniaus politikos instituto, regioninė atskirtis Lietuvoje ryški, o kuriant šalies gerovę svarbus tolygus visų teritorijų plėtojimas.