Lietuvoje

2018.11.11 12:29

Orai nedžiugins: nors laikysis teigiama temperatūra, šilumos nejausime

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.11.11 12:29

Artimiausiomis dienomis Lietuvoje išsilaikys teigiama temperatūra, tačiau bus vėjuota, debesuota ir lietinga, todėl šiltesnių dienų galime ir nepajausti, LRT RADIJUI sako sinoptikas Vytautas Sakalauskas. Anot jo, galima tikėtis, kad savaitės pabaigoje naktimis termometro stulpeliai priartės ir prie nulio laipsnių padalos.

Sekmadienį neišvengsime stipraus pietryčių krypties vėjo, kurio gūsiai sieks 7–12 m/s. Be to, vėjas vis stiprės, todėl įdienojus jo gūsiai pasieks 13–14 m/s. Taip pat tikėtina, kad pasigesime saulės, nes bus itin debesuota. Vis dėlto lietaus tikimybė išliks maža. Aukščiausia temperatūra sieks 4–9 laipsnius šilumos ir šios padalos neskubės pasiekti, sušils tik antroje dienos pusėje.

Pirmadienio naktį orus dar lems anticiklono vakarinis pakraštys, išliks stiprokas pietryčių vėjas, kurio greitis sieks 8–13 m/s. Galima pasidžiaugti, kad žymesnio lietaus vėjas neatneš. Temperatūra pažemės iki 1–6 laipsnių šilumos.

Dieną iš vakarų jau priartės lietaus debesys. Daugelyje šalies vietovių palynos, daugiau lietaus turėtų būti šiaurės vakarinėje šalies pusėje, o temperatūra beveik nesiskirs nuo sekmadienio – ji svyruos tarp 4–9 laipsnių šilumos.

Antradienį orai Lietuvoje bus drėgnesni, naktį vietomis, o dieną jau daug kur palis. Vyraus pietų krypties, 9–14 m/s vėjas. Kadangi vėjas pūs iš pietų ir dangų bus aptraukę debesys, naktį išsilaikys 3–12 laipsnių temperatūra, o dieną bus nežymiai šilčiau – 6–11 laipsnių šilumos. Vis dėlto dėl debesų ir drėgmės tos šiltesnės dienos galime ir nepajusti.

Panašūs orai laikysis ir visą likusią savaitę. Trečiadienį ir ketvirtadienį tiek naktimis, tiek dienomis vyraus teigiama temperatūra. Artėjant savaitės pabaigai, penktadieniui, sulauksime daugiau pragiedrulių, todėl galima tikėtis, kad kai kur naktimis termometro stulpeliai priartės prie nulio laipsnių padalos.