Lietuvoje

2018.11.10 09:39

Vyriausybėje – juodoji dėžė: kas viduje, šeštadienį galės sužinoti visi norintys

ELTA 2018.11.10 09:39

Vyriausybės 100-mečio išvakarėse Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) erdvėje, Gedimino prospekto 11 numeriu pažymėtame vyriausybės pastate, bus galima rasti „Juodąją dėžę“. Kas joje, kol kas neatskleidžiama.

SADM erdvėje visi norintys ne tik galės sužinoti šią paslaptį, bet ir pasikonsultuoti apie pensijų kaupimą, darbo užmokesčio skaičiavimo pokyčius bei saugų darbą. 

Aktualius klausimus gyventojai galės aptarti su ministerijos, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos ir Valstybinės darbo inspekcijos atstovais. Neįgaliųjų reikalų departamento specialistai padės rasti atsakymus į klausimus dėl neįgaliųjų socialinės integracijos į visuomenę.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kvies sužinoti, kaip gimsta spalvų muzika. SADM stende Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Spalvų orkestro muzikantai kartu su orkestro vadovais Romualdu ir Valerija Brūzgais pasakos ir parodys, kaip muzikuojama vietoj įprastų natų naudojant spalvas. 

Socialinio verslo įmonės „Verslas ar Menas“ vadovė Eglė Jokužytė pademonstruos, kaip regėjimo negalią turintys vaikai kūrė keturias namų kvapų karalystes, saugomas stikliniuose buteliukuose „Meilė“, „Vanduo“, „Žemė“ ir „Muzika“. 

Pasak E. Jokužytės, bendras ir nuoširdus bendradarbiavimas tarp regėjimo negalią turinčių ir įprastai matančiųjų virsta knygomis, kurias gali skaityti regintys ir neregiai. 

Kaip skelbė ELTA, lapkričio 11 dieną sukanka 100 metų, kai darbą pradėjo pirmoji Lietuvos vyriausybė. Pasitinkant šią sukaktį, šeštadienį Vilniaus gyventojai ir sostinės svečiai kviečiami gimtadienį švęsti vyriausybės rūmuose.

Nuo 10 val. vyks pažintinės ekskursijos po vyriausybės rūmus, įvairūs užsiėmimai, edukacinė ir pramoginė programa.

12–14 val. vyriausybės rūmų II aukšte vyks ministerijų mugė, kurioje šventės dalyviai susipažins su įvairių ministerijų veikla.

Vyriausybės posėdžių salėje 13.00 val. rengiama diskusija „Lyčių lygybė Lietuvoje“. Šis renginys skirtas moterų balsavimo Lietuvoje įtvirtinimo šimtmečiui paminėti. 

Po diskusijos Didžiojoje salėje šventiniame koncerte pajėgas sutelks Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Spalvų orkestras.

ELTA primena, kad Lietuvos Valstybės Tarybos Prezidiumas 1918 metų lapkričio 5-ąją, remdamasis ką tik priimta Laikinąja Lietuvos Konstitucija, pirmosios vyriausybės vadovu paskyrė istoriką ir politinį veikėją Augustiną Voldemarą. Lapkričio 11 dieną Lietuvos Valstybės Tarybos Prezidiumui patvirtinus vyriausybės sudėtį, prasidėjo vyriausybės darbas.