Lietuvoje

2018.11.09 09:14

J. Petrauskienė kreipiasi į VTEK dėl Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktoriaus veiklos

LRT.lt 2018.11.09 09:14

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kreipiasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl Lietuvos vaikų ir jaunimo centro (LVJC) direktoriaus Valdo Jankausko, kuris galimai pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas: save paskyrė viešosios įtaigos, kurios steigėjas yra pats centras, valdybos pirmininku, privačių interesų deklaracijoje nenurodė asmenų, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Tai nustatyta Švietimo ir mokslo ministerijai atliekant LVJC veiklos ir finansinį auditą šių metų spalį.

V. Jankauskas pats pasirašė įsakymą, kuriuo save paskyrė VšĮ „Jaunimo slėnis“ valdybos pirmininku, ir pats sau nustatė 1 210 eurų atlygio dydį per mėnesį.

VTEK viešai skelbiamais duomenimis, LVJC direktorius nenurodė dukros Linos Jankauskaitės kaip asmens, dėl kurio gali kilti interesų konfliktas. Linos Jankauskaitės vadovaujamai VšĮ „Bamblys“ LVJC nuomoja patalpas, kuriose veikia vaikų darželis. LVJC vadovas Valdas Jankauskas tik audito metu patikslino Privačių interesų deklaraciją – deklaravo duomenis apie dukrą, dėl kurios jam gali kilti interesų konfliktas.

Neseniai Švietimo ir mokslo ministerija gavo skundą dėl LVJC veiklos, jo pagrindu auditas šioje pavaldžioje įstaigoje pratęstas.