Lietuvoje

2018.11.09 11:43

E. Gentvilas: R. Karbauskis negalėjo nežinoti, kad dalyvauja grandinėje, padedančioje apeiti sankcijas

ELTA 2018.11.09 11:43

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žinojo, kad dalyvauja grandinėje, padedančioje apeiti Rusijai taikomas tarptautines sankcijas, sako Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Pasak liberalo, tai, kad Rusijos bendrovės „Minudobreniya“, iš kurios „Agrokoncernas“ perka trąšas, pagrindinis akcininkas yra tarptautinių sankcijų sąraše atsidūręs Arkadijus Rotenbergas, R. Karbauskis tiesiog negalėjo nežinoti. 

„Juokingai atrodo, kad Karbauskis pasako, jog verslininkai pirkdami prekes iš kitų įmonių nesidomi, kas tas įmones valdo. Neįsivaizduojama, kai tu perki už milijonus, nepasižiūrėti kas yra savininkai tos akcinės bendrovės, iš kurios perki ir sudarai ilgalaikius kontraktus“, – „Žinių radijui“ kalbėjo E. Gentvilas.

Pasak jo, R. Karbauskio deklaruota pozicija, kad nebuvo žinoma, kas yra „Minudobreniya“ akcininkai yra tiesiog nenuoširdi.

„Todėl žmogiškai aš nepatikėsiu, kad (R. Karbauskis – ELTA) nesuprato, jog tai yra grandinė, kaip išvengti sankcijų ir toje grandinėje Ramūnas Karbauskis dalyvauja“, – apibendrino liberalas.

LRT ketvirtadienį paviešintame tyrime teigiama, kad „Agrokoncernas“ trąšas importuoja ne tik iš Rusijos trąšų gamintojų „Phos Agro“ ir „Acron“ – į Lietuvą keliauja ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino vaikystės bičiulio A. Rotenbergo , stačiusio Krymo tiltą, produkcija.

Pastarajam, turinčiam vieną didžiausių Rusijos azotinių trąšų gamyklų „Minudobreniya“, dėl artimų ryšių su Rusijos prezidentu V. Putinu nuo 2014 metų taikomos tarptautinės sankcijos. 

A. Rotenbergui priklauso daugiau nei 80 proc. „Minudobreniya“ akcijų, tačiau pačios „Minudobreniya“ sankcijų sąraše nėra.

R. Karbauskis tikino, kad jam priklausančiame „Agrokoncerne“ dirbantys agronomai negali žinoti visų akcininkų.

R. Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ ketvirtadienį pareiškė, kad žada nebepirkti trąšų iš bendrovės „Minudobreniya“.