Lietuvoje

2018.11.08 18:34

LRT išvadų konvejeris Seime: teisininkas įvardijo pagrindinę politikų klaidą

Ineta Nedveckė, LRT.lt2018.11.08 18:34

Nors dar antradienį parlamentinio tyrimo dėl LRT išvados buvo grąžintos į Kultūros komitetą tobulinti, šis nusprendė, kad tobulinti čia nėra ką ir patvirtino jas tokias pačias. Išvados į Seimo plenarinių posėdžių salę grįš jau antradienį. Skubėjimas – tokią esminę problemą įvardija teisininkas prof. Ignas Vėgėlė, politikams septynmyliais žingsniais einant LRT įstatymo keitimo link.

Seimo Kultūros komitetui siūloma parengti Seimui ir iki 2018 metų gruodžio 1 dienos pateikti LRT įstatymo pakeitimo projektą. Tad iki šios datos liko jau mažiau nei mėnuo. 

„Visuomeninio transliuotojo statusas ir su juo susiję klausimai yra tiek reikšmingi, kad  per tiek dienų negalima parengti jokio projekto. [...] Mano supratimu, skubėjimas gali pažeisti Teisėkūros pagrindų įstatymą, gali sukurti papildomus konfliktus ir jis neneša naudos bei lūkesčio, kurį turi visuomenė LRT veiklos klausimais“, – pabrėžia jis. 

Šių metų pavasarį Valstybės Kontrolė yra konstatavusi, kad Lietuvos teisėkūra yra neefektyvi. Atlikus teisėkūros auditą ji, pasak teisininko, pasakė, kad Lietuvoje ypač skubama  priimti teisės aktus neišanalizavus jų pasekmių ir priežasčių. Valstybės kontrolė tuomet skelbė, kad dėl skubos tinkamai nesikonsultuojama su visuomene ir dėl to tokia praktika yra ydinga.

„Tai yra šių metų Valstybės kontrolės auditas. Vietoje to, kad įsiklausytume, [...] mes vėl matome skubų klausimo sprendimą“, – į problemą dėmesį atkreipė I. Vėgėlė. 

Nors opozicijos pastangomis parlamentinės komisijos išvadų projektas Seime vis nepriimamas, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis šią savaitę paskelbė, kad norint keisti LRT valdymą, t. y. koreguoti LRT įstatymą, patvirtintas išvadų projektas nėra reikalingas. Įstatymo projektai, susiję su LRT valdymu, pasak jo, Seimo darbotvarkėje gali atsirasti jau kitą savaitę. 

„Ruošiant bet kokį teisės aktą turi būti konsultuojamasi su visuomene, gaunamos pilnavertės išvados, turi būti įvertinama europinė ir kita patirtis. [...] Turi būti sulaukta atsiliepimų, kreipiamasi į mokslininkus, į specialistus, kurie žino, kaip reguliuojama ir kodėl reikia reguliuoti taip, o ne kitaip“, – LRT.lt sakė prof. I. Vėgėlė. Platesnių diskusijų poreikį visuomet pabrėžia ir LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. 

Keista teisininkui pasirodė ir tai, kad R. Karbauskis dar dieną prieš Kultūros komiteto, kuriame vyko balsavimas dėl LRT tyrimo išvadų, posėdį jau žinojo, koks bus komiteto sprendimas. 

„Mano supratimu, visi Seimo nariai yra nepriklausomi, turi savo įsitikinimus ir sunku pasakyti, iš kur ponas Karbauskis turėjo tokių žinių – gal jis prieš tai visus apklausė?“ – retoriškai klausė jis.

Populiariausi

Gitanas Nausėda

Lietuvoje

2021.03.03 11:24

Nausėda: šiandien turimomis žiniomis, buvo nepanaudota 75 tūkst. vakcinos dozių

anot premjerės, iš nepanaudotų vakcinos dozių 50 tūkst. ką tik pasiekė šalį, atnaujinta 15.00
Vilniaus oro uosto Covid patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI 9