Lietuvoje

2018.11.08 16:58

A. Širinskienė susitaikė, kad LSDDP dotacijos nebegaus: nenori korupcinės rizikos

ELTA2018.11.08 16:58

Nepavykus ketvirtadienį valdantiesiems priimti sprendimo, užtikrinančio 200 tūkst. eurų siekiančią dotaciją „socialdarbiečiams“, „valstietė“ Agnė Širinskienė teigia, kad reikia susitaikyti su tuo, jog Gedimino Kirkilo vadovaujama partija liks be valstybės lėšų. 

A. Širinskienė Eltai teigė, kad anksčiau jos išsakyti samprotavimai, jog valstybės finansavimo negavę „socialdarbiečiai“ bus linkę ieškoti neskaidrių lėšų, buvo tik teoriniai. Todėl politikė tvirtino nesibaiminanti, kad finansavimo negavę koalicijos partneriai pasiners į korupcijos liūną.

„Mes iš tikrųjų pasitikime savo koalicijos partneriais ir nenorime, kad jiems kiltų kokios nors rizikos. Mes to nelinkime, tačiau turime suprasti, kad nesant švarių lėšų rizika, kad gali būti pradėta kitokių lėšų paieška, išlieka. Bet tikrai nei įtariame kolegas, nei manome, kad jie taip galėtų daryti. Tai buvo daugiau teorinis pasvarstymas, kad neduodant lėšų daromas spaudimas ieškoti kitokių“, – po LSDDP nepalankaus Seimo sprendimo aiškino politikė.

A. Širinskienė teigė, kad šiais metais Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) valstybės finansavimo tikrai nebegaus. Dėl to politikė apgailestavo ir kaltę vertė konservatoriams, kurie, pasak jos, nemokėdami normaliai konkuruoti sabotavo sprendimo priėmimą.

„Greičiausiai opozicinės partijos, nemokėdamos kitaip konkuruoti, stengiasi, kad prieš rinkimus oponentai neturėtų pinigų“, – aiškino A. Širinskienė.

Politikė teigė, kad dar nėra priimti konkretūs sprendimai, kaip bus elgiamasi LSDDP finansavimo klausimu toliau, tačiau pabrėžė, kad ir toliau laikysis pirminio sumanymo.

„Iš principo tokios partijos turi būti skaidriai finansuojamos ir parlamentinės partijos turi gauti finansavimą iš valstybės biudžeto. Tai mes to ir laikysimės“, – apibendrino viena iš „valstiečių“ lyderių.

Kadangi antrojo pusmečio dotacija partijoms turi būti pervesta iki lapkričio 15 d., „socialdarbiečiai“, valdantiesiems nesugebėjus priimti siūlytų įstatymų pataisų, liks be 200 tūkst. eurų valstybės lėšų.

Nepaisant valdančiųjų lyderių deklaruotų užmojų, „valstiečiams“ ir „socialdarbiečiams“ nepavyko atmesti prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuoto politinių partijų finansavimo įstatymo, reikalingo valstybės dotaciją skirti rinkimuose nedalyvavusiai LSDDP.

Seime taip pat neužteko balsų atmesti prezidentės veto Biudžeto įstatymo pataisai, kuri „socialdarbiečių“ finansavimui būtų leidusi vyriausybei skolintis.