Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.08 15:32

Seimo Kultūros komitetas pritarė LRT tyrimo išvadoms

ELTA 2018.11.08 15:32

Ketvirtadienį posėdžiavęs Seimo Kultūros komitetas pritarė LRT tyrimo išvadoms.

„Pritarėme išvadai ir Seimas iš naujo tą išvadą svarstys. Mes negalime keisti išvados turinio, tai yra to, kas padaryta tyrimo komisijos. Mes tik galime pritarti ar nepritarti išvadai“, – žurnalistams sakė Ramūnas Karbauskis. 

Pasak jo, komitetas svarstė visus pasiūlymus. „Komiteto narių balsų dauguma jie atmesti, nes dažniausia buvo orientuoti į tai, kad išvadai būtų nepritarta“, – sakė komiteto pirmininkas. 

Pasak jo, jau kitą savaitę Seimui planuojama pateikti LRT įstatymo ir Konstitucijos pataisas. 

„Ketiname sukurti įstatymą, kuris bus pats geriausias Europoje dėl LRT nepriklausomumo ir atitinkami skaidrumo. Viešoje erdvėje buvo šnekama apie kažkokį bandymą užvaldyti, apie politizavimą, nors mūsų tikslas visiškai priešingas. Pavyzdžiui, planuojame numatyti, kad LRT tarybos nariais negali būti politinių partijų nariai. Tikiuosi, kad priėmus įstatymo pataisas turėsime pačią nepriklausomiausią ir pačią skaidriausią televiziją Europoje“, – tikisi R. Karbauskis. 

Kultūros komiteto posėdyje dalyvavusi LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė pasigedo diskusijos. 

„Kultūros komitetui buvo pavesta apsvarstyti, išnagrinėti išvadas, jas galbūt papildyti. Nei jų nagrinėti, nei svarstyti, nei papildyti komitetas nematė reikalo. Tai aš dėl to apgailestauju, apgailestauju, kad yra ignoruojami prašymai diskutuoti“, – po komiteto posėdžio sakė LRT vadovė. 

Lapkričio 6 d. Seimas nepritarė pagrindinio Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadai, kurioje buvo siūloma pritarti atliktam LRT parlamentiniam tyrimui. Parlamentarai šį klausimą perdavė svarstyti kitam – R. Karbauskio vadovaujamam Kultūros komitetui. Už tai balsavo 62 Seimo nariai. 

Seimas toliau svarstys laikinosios tyrimo komisijos išvadas dėl LRT valdymo, finansinės ir ūkinės veiklos, kai gaus Kultūros komiteto sprendimą.

Spalio 11 d. LRT veiklą tyrusios komisijos išvados sulaukė Seimo pritarimo po pateikimo. Jas parėmė 53 Seimo nariai, prieš buvo 37, susilaikė 8 parlamentarai, primena ELTA.

Nutarimo projekte Seimui siūloma patvirtinti išvadas ir pripažinti, kad laikinoji tyrimo komisija, kuriai buvo pavesta atlikti LRT valdymo, finansinės ir ūkinės veiklos parlamentinį tyrimą, tyrimą atliko ir darbą baigė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi