Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.08 15:16

Seimas pritarė siūlymui pradėti M. Romerio universiteto reorganizavimo procesą

ELTA 2018.11.08 15:16

Seimas po pateikimo pritarė nutarimo projektui, kuriuo pradedamas Mykolo Romerio universiteto reorganizavimas prijungimo prie Vilniaus Gedimino technikos universiteto būdu.

Pasak projektą pristačiusios švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės, Vilniaus Gedimino technikos universitetas yra vienas stipriausių technologinio profilio Lietuvos universitetų, kylantis tarptautiniuose universitetų reitinguose ir išsiskiriantis glaudžiu bendradarbiavimu su verslu. Mykolo Romerio universitetas – didžiausias Lietuvoje profilinis socialinių mokslų universitetas, kurio ryškiausi studijų mokslo komponentai yra teisė, visuomenės saugumas ir viešasis valdymas.

„Prie Vilniaus Gedimino technikos universiteto prijungus Mykolo Romerio universitetą Vilniuje liktų technologinis universitetas su stipriu socialinių mokslų branduoliu, orientuotas į naujas darbo rinkos tendencijas atitinkančių technologinių studijų programų vystymą, lyderystę technologinių mokslų ir inovacijų srityje, glaudų ryšį su verslu, valdžios institucijomis ir visuomene. Po pertvarkos šalia jau egzistuojančių stiprių ir perspektyvių krypčių Vilniaus Gedimino technikos universitetas numato vystyti dvi naujas kryptis – ateities visuomenės technologijų bei valstybės ir visuomenės saugumo kryptis ir šiuo požiūriu taptų išskirtiniu tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų“, – sakė švietimo ir mokslo ministrė.

Nutarimo projektu siūloma Mykolo Romerio universitetui ir Vilniaus Gedimino technikos universitetui iki lapkričio 15 d. pateikti vyriausybei Mykolo Romerio universiteto reorganizavimo prijungimo prie Vilniaus Gedimino technikos universiteto būdu sąlygų, reorganizavimo plano ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto statuto projektus.

J. Petrauskienė informavo Seimo narius, kad universitetų bendruomenės jau yra atlikusios didelį darbą – parengta abiejų universitetų pateikta pertvarkos studija, ir iki lapkričio 15 d. universitetai yra pasirengę pateikti visus reikiamus dokumentus.

Projektui po pateikimo pritarta bendru sutarimu. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Švietimo ir mokslo komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti lapkričio 20 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi