Lietuvoje

2018.11.08 10:25

Buvusi mokyklos direktorė stos prieš teismą dėl fiktyviai į mokinių sąrašus įrašytų vaikų

LRT.lt 2018.11.08 10:25

Vilniaus apylinkės prokuratūroje surašytas kaltinamasis aktas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu pareikšti buvusiai Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos direktorei A. U., skelbia prokuratūra pranešime žiniasklaidai.

Ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 228 str. 1 d. (Piktnaudžiavimas) ir 300 str. 1 d. (Dokumento suklastojimas ir disponavimas suklastotu dokumentu) buvo pradėtas 2017 metais, gavus Ukmergės rajono savivaldybės mero pareiškimą dėl galimų pažeidimų Ukmergės Senamiesčio pagrindinėje mokykloje. Tyrimo metu nustatyta, kad Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos direktorė A. U. į mokyklos mokinių sąrašus galbūt fiktyviai buvo įtraukusi mokinius R. A. ir D. A., pati ar per pavaldžius sau asmenis, įtariama, klastojo elektroninio dienyno įrašus bei duomenis kituose registruose.

Ikiteisminį tyrimą atliko Širvintų rajono policijos komisariato pareigūnai.

Kaltinamajame akte nurodoma, kad A. U. galimai tyčia, piktnaudžiaudama tarnybine padėtimi ir viršydama įgaliojimus, žinodama, kad mokiniai R. A. ir D. A. jos vadovaujamoje mokykloje realiai nesimokys ir bus priimti į mokyklą tik siekiant iš valstybės biudžeto gauti specialią tikslinę dotaciją mokinio krepšeliui finansuoti, nuo 2012 m. iki 2017 m. davė neteisėtus nurodymus jai pavaldiems mokytojams dirbti taip, lyg mokiniai R. A. ir D. A. iš tikrųjų lankytų mokyklą ir gautų įvertinimus.

Įtariama, kad jos nurodymu mokytojai pildė dienynus ir mokinių asmens bylas, rašė pažymius ir atliko kitus veiksmus, kurie rodytų, kad mokiniai realiai mokosi mokykloje. Pati galimai klastodama dokumentus, A. U. pasirašė sutartis dėl tariamo vaikų priėmimo į mokyklą ir direktoriaus vardu priėmė įsakymus dėl tariamo vaikų mokymo proceso.

Dėl šios ilgą laiką trukusios neteisėtos veiklos, įtariama, valstybės biudžetas patyrė daugiau kaip 5 tūkst. eurų turtinę žalą. Kaltinamajame akte konstatuojama, kad savo veiksmais buvusi Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos direktorė sumenkino valstybės švietimo sistemos, jos vadovautos mokyklos prestižą visuomenės akyse, iškraipė šios švietimo įstaigos funkcijas ir veiklos principus. Mokyklos bendruomenėje buvo sukurta įtampos, nepasitikėjimo ir melo atmosfera, trikdomas mokyklos ir mokytojų darbas.

Neteisėta A. U. veikla, įtariama, padarė didelę neturtinę žalą ir mokyklos steigėjui – Ukmergės rajono savivaldybei bei valstybei, nes buvo pažeisti valstybės deklaruojami įstatymų viršenybės, teisėtumo, teisingumo ir skaidrumo principai.

Baudžiamoji byla nagrinėjimui perduota Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmams.