Lietuvoje

2018.11.08 10:41

Opozicija kirto valdantiesiems: Seimui nepavyko atverti kelio partijų ir komitetų koalicijoms

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2018.11.08 10:41

Ketvirtadienį Seimas du kartus balsavo dėl įstatymo pataisų, kurios atvertų kelią partijoms ir visuomeniniams rinkimų komitetams sudaryti koalicijos savivaldos rinkimų metu, tačiau, opozicijai nedalyvavus balsavime, šios idėjos įgyvendinti nepavyko. Balsavimas buvo nukeltas.  

Svarstant posėdžio darbotvarkę, opozicijos atstovai – socdemas Juozas Olekas ir konservatorius Jurgis Razma – siūlė minėtas patais išbraukti iš darbotvarkės.

J. Olekas pažymėjo, kad jau yra paskelbta rinkimų kampanija savivaldybių tarybų rinkimuose, tad keisti rinkimų reglamentavimo, anot jo, šiuo metu nereikėtų.

„Taisyklės keičiamos, prasidėjus žaidimui“, – sakė J. Olekas.

Seimas šiai iniciatyvai nepritarė. Vis dėlto priimti sprendimo dėl įstatymo pataisų, kurios leistų partijoms ir komitetams sudaryti priešrinkimines koalicijas savivaldos rinkimuose, nepavyko, mat opozicija tiesiog nusprendė nedalyvauti balsavime.

Balsuojat pirmą kartą, už pataisas balsavo 67 parlamentarai, nė vieno nebuvo „prieš“, susilaikė 3 – priimti sprendimo nepavyko.

„Valstiečiui“ Mindaugui Puidokui pareiškus, kad ja, balsuojant, nesuveikė jo Seimo nario kortelė, nuspręsta dėl pataisų balsuoti dar kartą. Tačiau priimti sprendimo, nedalyvaujant balsavime opozicijos atstovams, nepavyko ir antruoju kartu: „už“ pataisas balsavo 65 parlamentarai, prieštaraujančių ir susilaikiusiųjų nebuvo.

Galiausiai balsavimas buvo atidėtas.