Lietuvoje

2013.08.13 09:49

Teisme – gėjų eitynėse siautėjusių P. Gražulio ir V. Šustausko pažeidimų protokolai

ELTA2013.08.13 09:49

Vilniaus miesto apylinkės teismas gavo Kovotojų už Lietuvą sąjungos lyderio Vytauto Šustausko ir Seimo nario Petro Gražulio administracinių teisės pažeidimų protokolus.

Vilniaus miesto apylinkės teismas gavo Kovotojų už Lietuvą sąjungos lyderio Vytauto Šustausko ir Seimo nario Petro Gražulio administracinių teisės pažeidimų protokolus.

Abu politikai į teisėsaugos akiratį pateko, kai dalyvavo liepos 27-ąją Vilniuje vykusiose homoseksualų eitynėse ir priešinosi policijos pareigūnams bei nevykdė jų teisėtų reikalavimų.

V. Šustausko administracinė byla bus nagrinėjama rugpjūčio 20-ąją. P. Gražulio administracinės bylos posėdis dar nėra paskirtas, pranešė teismo atstovė Airinė Šerelytė.

Kaip numato Administracinių teisės pažeidimų kodeksas, už pasipriešinimą policijos, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnui ar policijos rėmėjui, einantiems jiems pavestas viešosios tvarkos saugojimo pareigas, gresia bauda nuo 500 iki 1 000 litų arba administracinis areštas nuo 15 iki 30 parų.

ELTA primena, kad P. Gražulis už elgesį per Vilniuje vykusias gėjų eitynes jau yra gavęs 200 litų baudą, Vidaus reikalų ministerija pradėjo tyrimą dėl politiko sulaikymo aplinkybių.

P. Gražuliui bauda skirta už tai, kad jis Gedimino prospekte perėjo specialią policijos nutiestą „Stop“ juostą.

Be baudos, P. Gražuliui surašyti dar du administracinės teisės pažeidimų protokolai – dėl pasipriešinimo pareigūnams ir jų reikalavimų nevykdymo. Už tai gresia ne tik bauda, bet ir iki 30 parų areštas.

V. Šustauskas už nedidelį chuliganizmą buvo sulaikytas dar prieš eitynes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt