Lietuvoje

2018.11.07 11:26

V. Ačienė nusišalina nuo darbo Seimo Antikorupcijos komisijoje

ELTA 2018.11.07 11:26

Seimo narė Vida Ačienė, reaguodama į STT vykdomus tyrimo veiksmus jos vyro Remigijaus Ačo atžvilgiu, laikinai nusišalina nuo darbo Seimo Antikorupcijos komisijoje.

„Gerbiu teisėsaugos institucijas ir jų vykdomus tyrimus, todėl nutariau, jog STT tyrimo laikotarpiu nusišalinsiu nuo darbo Seimo Antikorupcijos komisijoje. Nenoriu visuomenei ir kolegoms Seime kelti bent menkiausių abejonių dėl mano veiklos Seimo Antikorupcijos komisijoje teisėtumo, todėl kreipsiuosi į Seimo valdybą ir prašysiu leisti man nedalyvauti Seimo Antikorupcijos komisijos veikloje iki Specialiųjų tyrimų tarnyba užbaigs savo tyrimą“, – sakė LVŽS frakcijos narė V. Ačienė.

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) dėl įtarimų stambiu kyšininkavimu sulaikius buvusį Raseinių savivaldybės administracijos direktorių Remigijų Ačą, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūną Ramūną Karbauskį, ragindama juos atsiriboti nuo frakcijos kolegės V. Ačienės pareiškimų bei atšaukti ją iš Seimo Antikorupcijos komisijos, perkeliant dirbti į kitą Seimo komitetą ar komisiją, primena ELTA.

Kol vyks ikiteisminis tyrimas dėl įtarimų kyšininkavimu, STT sulaikytas Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) narys, buvęs Raseinių administracijos direktorius R. Ačas laikinai suspendavo narystę partijoje.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos Raseinių rajono savivaldybėje.