Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.06 17:56

Kaune – naujas epilepsijos gydymo būdas

Kauno klinikose taikomas naujas gydymui nepasiduodančios, atsparios epilepsijos gydymo būdas. Antradienį atliktos pirmos keturios procedūros: dviem vaikams ir dviem suaugusiems pacientams implantuoti naujos kartos klajoklio nervo stimuliatoriai, padėsiantys sumažinti epilepsijos priepuolių skaičių.

Šios dienos apie 10 metų epilepsija sergančio sūnaus motina laukė ilgai. Moteris sako, kad gydytojai buvo bejėgiai, jokie vaistai ar jų deriniai negelbėjo, sunkūs priepuoliai sūnų užklupdavo bet kur ir bet kada. Apie daugelį įprastų dalykų,  pavyzdžiui, vairuoti automobilį, dirbti patinkantį darbą ar kurti šeimą jaunuolis negalėjo nė pagalvoti.

4 pacientams Kauno klinikose atliktos pirmosios Lietuvoje procedūros – implantuoti klajoklių nervų stimuliatoriai, padėsiantys sumažinti priepuolių. Gydytojams talkino patyrę kolegos iš užsienio. 

Medikai neabejoja, kad naujos kartos stimuliatoriai labai pagerins gydymui atsparia epilepsija sergančių ligonių gyvenimo kokybę. Medikų sudarytuose sąrašuose stimuliatorių laukia 40 ligonių. 

Išsamiau – Loretos Mačiulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi