Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.06 19:54

P. Subačius R. Karbauskiui turi patarimą: tada televizijoje jaustųsi maloniai

Kad per televiziją rodytų taip pat gražiai, kaip rodo „Naisių vasaros“ herojų – pasak Vilniaus universiteto profesoriaus Pauliaus Subačiaus, toks yra pagrindinis politikų tikslas ketinant pertvarkyti LRT veiklą. Jis Seimo kultūros komiteto pirmininkui Ramūnui Karbauskiui patarė, ką daryti, kad televizijoje jaustųsi geriau jau dabar.

„Jeigu nori, kad tavęs niekas nepertraukdamas ir nemaloniai neklausinėdamas leistų kalbėti per viešuosius tinklus, turi nusipirkti komercinę radijo ir televizijos stotį, turėti ten laidą ir kalbėti – valandą ar dvi, du kartus per savaitę ar kiek nori. Kitos išeities nėra“, – ironizavo Vilniaus universiteto profesorius.

Seime išvadoms dėl LRT ūkinės veiklos tyrimo nebuvo pritarta, tačiau tai dar ne pabaiga, nes dabar šį klausimą svarstys Kultūros komitetas, kurio pirmininkas yra „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. Patobulintos išvados grįš į Seimo plenarinių posėdžių salę.

„Tobulinti ten nieko negalima, nes kad ir ką tobulinsi ar kad ir kokį įstatymą pasiūlysi, nebus galima realizuoti to vienintelio tikslo, kurį tie žmonės turi – kad juos per televiziją rodytų taip pat gražiai, kaip rodo „Nasių vasaros“ herojų“, – kalbėjo P. Subačius.

Bėda, pasak jo, yra ta, kad objektyvi žiniasklaida su muilo operomis panašumų turi mažai.

Svarstydamas, kaip išvadų dėl LRT klausimas gali pasisukti toliau, P. Subačius pateikė, kaip pats įvardijo, pesimistinį scenarijų.

„Manau, iki pat šios Seimo kadencijos pabaigos klausimas bus vartomas nuo vienos pusės ant kitos, Kultūros komitetas pasiūlys kažkokią LRT tarybos sudarymo keitimo tvarką, ją Seimas galbūt ir priims, prezidentė ją vetuos, vėl bus apskųsta Konstituciniam Teismui ir iš tikrųjų niekas neįvyks, nes čia yra politinės laisvės klausimas. Žmonės turi suprasti, kad tai nėra politikų reikalas. Vienintelis politikų uždavinys – užtikrinti laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą Lietuvoje“, – akcentavo jis.

Ginasi politizavimo nesiekiantys

Pats R. Karbauskis teigia, kad tikrai nesiekia politizuoti LRT. Antradienį LRT.lt jis sakė, kad greitu metu ketina įregistruoti pataisas, kuriomis politikų skiriamų atstovų į LRT tarybą sumažėtų nuo dviejų trečdalių, kaip yra dabar, iki vieno trečdalio. 

Taip pat jis pabrėžia, kad išvados nieko nelemia ir yra tik rekomendacinės. Remiantis jomis Kultūros komitete bus rengiami įstatymų pakeitimai, dėl kurių, pasak „valstiečių“ lyderio, diskutuoti galės visi norintys. O imtis pakeitimų LRT, kaip sakė R. Karbauskis, galima net ir nepatvirtinus parlamentinės komisijos išvadų.

A. Nekrošius, E. Blaževič/LRT nuotr.

Laikinosios parlamentinės komisijos pirmininkas Arvydas Nekrošius LRT TELEVIZIJAI sakė, kad tai, jog išvados antradienį galėjo būti nepatvirtintos, buvo visai prognozuotinas rezultatas.

„Dabar praktiškai grįžome pora savaičių atgal – mūsų rengtos išvados grįžta į komitetą ir komitetas nuspręs iš naujo. Komisijos išvados yra tiktai rekomendacinio pobūdžio. Visos diskusijos dar tiktai prasidėjo ir mes Seime galutinai apsispręstume, koks tas modelis galėtų būti, [išvados] yra vienas iš siūlymų“, – aiškino komisijos pirmininkas. 

Diskusijų rengiant išvadų projektą, pasak jo, tarp komisijos narių buvo dėl kiekvieno punkto. „Visos išvados yra kompromisinės, nuspręstos ir priimtos bei pateiktos Seimui visų narių“, – akcentavo jis. 

A. Nekrošius LRT TELEVIZIJAI pabrėžė, kad LRT politizavimo „iš savo pusės tikrai nematau“.

Plačiau – pokalbio įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi