Lietuvoje

2018.11.07 15:04

R. Ačas kol kas lieka sulaikytas, įtariamųjų skaičius korupcijos tyrime išaugo iki penkių

BNS 2018.11.07 15:04

Kyšininkavimu įtariamas buvęs Raseinių rajono savivaldybės administracijos vadovas Remigijus Ačas kol kas tebėra sulaikytas, teismas artimiausiu metu spręs dėl kardomųjų priemonių skyrimo.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) R. Ačą sulaikė pirmadienį, sulaikytų įtariamųjų skaičius šiame tyrime išaugo iki penkių asmenų.

Be R. Ačo pareigūnai pirmadienį taip pat buvo sulaikę Raseinių rajono savivaldybei pavaldžios bendrovės „Raseinių autobusų parkas“ vadovą Vladislovą Šimaitį. Jis yra išleistas į laisvę, skyrus kardomąją priemonę rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir nebendrauti su tam tikrais asmenimis, BNS antradienį patvirtino STT atstovė spaudai Renata Endružytė.

Teisėsauga šiame tyrime taip pat yra sulaikiusi tris kelių privačių bendrovių atstovus.

V. Ačienė sako tikinti vyro R. Ačo nekaltumu, bet pasitiki ir teisėsauga

Parlamentarė, „valstiečių“ frakcijos narė Vida Ačienė sako tikinti savo vyro, įtariamo kyšininkavimu, nekaltumu.

„Man tai buvo pats netikėčiausias dalykas, apie kurį niekada negalėjau pagalvoti. Iš kitos pusės, turbūt, tarnybos atlieka tą darbą, kurį privalo atlikti. Kiekvienas dirbame savo darbą. Tikiu teisėsauga, tikiu savo vyru, kad viskas yra teisingai ir sąžiningai, kad jokių nesąžiningų jo veiksmų neturėtų būti padaryta“, – BNS sakė V. Ačienė.

V. Ačienė sako, kad vyras neketino kelti savo kandidatūros Raseinių mero rinkimuose kitąmet, tačiau dar nebuvo apsisprendęs, ar nedalyvaus savivaldybių tarybų rinkimuose.

V. Ačienė į Seimą rinkta su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašu, ji yra Seimo Antikorupcijos komisijos narė. Politikė sako lauksianti tolimesnių teisėsaugos veiksmų – nuo to ir priklausys, ar ji nusišalins nuo darbo komisijoje.

„Staigių sprendimų aš tikrai šiandien nedarau, šią savaitę, manau, apsispręsiu. Matysiu, jei yra būtinybė, kokie pareikšti kaltinimai, savaime aišku, priimsiu vienoki ar kitokį sprendimą. Turbūt reikia, kad likčiau nuošaly visų dalykų, kurie tiriami Antikorupcijos komisijoje, bet vėlgi – viską sudėlios laikas į savo vietas“, – kalbėjo V. Ačienė.

Opozicinių konservatorių atstovė Seime Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė paragino Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį ir „valstiečių“ vadovą Ramūną Karbauskį atsiriboti nuo frakcijos kolegės Vidos Ačienės pareiškimų bei atšaukti ją iš Seimo Antikorupcijos komisijos, perkeliant dirbti į kitą Seimo komitetą ar komisiją. Ji teigia, kad  tolesnis V. Ačienės darbas Seimo Antikorupcijos komisijoje „sukeltų visuomenėje pagrįstą nepasitikėjimą bei diskredituotų svarbios parlamentinės priežiūros komisijos darbą“.

R. Ačas įtariamas paėmęs didelės vertės – daugiau nei 250 minimalių gyvenimo lygių – kyšį dar tuo metu, kai iki šių metų pavasario ėjo administracijos vadovo pareigas.

Teisėsauga įtaria, kad politikas už kyšį vykdant kol kas neįvardijamą viešąjį pirkimą galėjo sudaryti išskirtinai palankias sąlygas vienai privačiai bendrovei, pasirašiusiai sutartį su Raseinių rajono savivaldybės valdoma įmone, t. y. „Raseinių autobusų parku“.

Privačių įmonių atstovai įtariami tiesiogiai papirkę R. Ačą arba dalyvavę maskuojant kyšius įvairiomis finansinėmis operacijomis.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

V. Ačienė, BNS nuotr.

R. Ačas 2003 metais buvo prezidento Rolando Pakso, vėliau pašalinto per apkaltą, patarėju nacionalinio saugumo klausimais, 2004–2011 metais kaip partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys buvo išrinktas į Seimą. 2011–2012 metais jis ėjo Raseinių rajono mero pareigas.

R. Ačas yra pasitraukęs iš „tvarkiečių“ gretų, prieš kelerius metus jis mero rinkimuose nesėkmingai kandidatavo kaip rinkimų komiteto „Tavo Raseiniai“ atstovas.

Raseinių administracijos direktoriumi R. Ačas paskirtas 2016 metų gruodį, kai baigė savo, kaip Seimo nario, kadenciją.

Šių metų kovą R. Ačas tapo naujai įkurtos Gedimino Kirkilo vadovaujamos Lietuvos socialdemokratų darbo partijos nariu, jis pirmadienį sustabdė narystę šioje partijoje.

Raseinių rajono savivaldybės taryba R. Ačą šių metų balandį trečiu bandymu po pareikšto nepasitikėjimo atleido iš administracijos vadovo pareigų.

Nepasitikėjimą R. Aču tąkart inicijavo meras A. Gricius, gavęs Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kad administracijos direktorius supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

Prieš tai taryba buvo nepritarusi Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2017 metų veiklos ataskaitai.