Lietuvoje

2013.08.12 10:35

Sulaukusiems 75 m. siūloma neriboti asmens dokumentų galiojimo laiko

ELTA 2013.08.12 10:35

Siūloma įteisinti, kad piliečiams nuo 75 metų išduotų pasų ar asmens tapatybės kortelių galiojimo terminas nėra nustatomas.

Siūloma įteisinti, kad piliečiams nuo 75 metų išduotų pasų ar asmens tapatybės kortelių galiojimo terminas nėra nustatomas.

Tokias Paso ir Asmens tapatybės kortelės įstatymų pataisas Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narė socialdemokratė Birutė Vėsaitė.

Ji pastebi, kad Lietuvoje, netgi ir mažuose miesteliuose, migracijos padalinius užplūdo minios gyventojų, kadangi prieš dvidešimt metų išduotų pasų galiojimo laikas pasibaigė, taip pat pradėtos išduoti asmens tapatybės kortelės, kurių galiojimo laikas irgi baigėsi.

Anot B. Vėsaitės, Lietuvos piliečiams dokumentų keitimas pasidarė didžiulė problema, kadangi dauguma tų žmonių yra vyresnio amžiaus, t. y. vyresni nei 80 metų, be to, daugelis jų ligoti, neįgalūs žmonės, kuriems reikalinga lydinčio asmens pagalba.

„Tokiems žmonėms stovėti eilėse po 2 valandas ir daugiau yra labai sunku, juos vargina, kyla sveikatos problemų. Atsižvelgdama į tokius argumentus siūlau nustatyti, kad piliečiams nuo 75 metų išduotų pasų ar asmens tapatybės kortelių galiojimo terminas nebūtų ribojamas“, – sako B. Vėsaitė.

Pagal Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės įstatymą ir Paso įstatymą, piliečiams išduoti pasai ar asmens tapatybės kortelės galioja 10 metų.