Lietuvoje

2012.07.15 11:53

Konservatorių sąskrydyje – diskusija apie Rusijos ateitį

ELTA2012.07.15 11:53

Sekmadienį pasibaigsiančiame visą savaitgalį Rukloje, Jonavos rajone, vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vasaros sąskrydyje surengta diskusija „Rusija ir Europos ateitis“ subūrė unikalios patirties dalyvius.

Sekmadienį pasibaigsiančiame visą savaitgalį Rukloje, Jonavos rajone, vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vasaros sąskrydyje surengta diskusija „Rusija ir Europos ateitis“ subūrė unikalios patirties dalyvius.

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, vienas Rusijos opozicijos lyderių, buvęs Rusijos vicepremjeras, energetikos ministras Borisas Nemcovas ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris dalinosi mintimis apie dabartinę situaciją Rusijoje, jos santykius su kitomis šalimis bei pastebėtas tendencijas kurlink evoliucionuoja didžioji kaimynė. Diskusiją moderavo Seimo narys Mantas Adomėnas.

Pasak svečio iš Rusijos B. Nemcovo, vieninteliai prezidento Vladimiro Putino režimo vertybiniai ramsčiai yra pinigai, valdžia ir lojalumas, kitų dalykų nėra. Vis dėlto, anot B. Nemcovo, tokia situacija turi ir teigiamą pusę, nes su šia santvarka kovoti yra kur kas lengviau nei su ideologija, be to, ji daro stiprią įtaką pačiai Rusijos opozicijai – „kai V. Putino režimas neturi vertybių, mes privalome jas turėti“.

Premjeras Andrius Kubilius taip pat buvo nusiteikęs optimistiškai. Jo manymu, kol kas nuo Europos procesų atsiliekanti ir demokratijos neįtvirtinanti Rusija ilgainiui pasuks kitų Europos valstybių keliu.

„Man atrodo, kad Rusija savo prigimtimi, savo kultūra yra europietiška šalis. Jei pažiūrėtume į ankstesnius laikus, pamatytume tokias asmenybes kaip Levą Tolstojų, Jevgenijų Petrovą, Piotrą Čaikovskį, Fiodorą Dostojevskį – galima vardinti ir vardinti. Tai tiesiog europietiškos kultūros viršūnė. Kita vertus, pagal tai, kaip vystosi europietiškoji kultūra, gana aiškiai matyti, jog šiuo metu Rusija atsilieka savo raida“, – kalbėjo Premjeras A. Kubilius. Jo nuomone, pažvelgus į tai, kas vyko pastaraisiais šimtmečiais Europoje, galima pastebėti tuos pačius dalykus, kuriuos dabar patiria Rusija.

B. Nemcovo nuomone, didžiausia klaida, kokia yra daroma santykiuose su Rusija, tai, kad Europoje nėra vieningos politikos, kaip bendrauti su Rusija, o V. Putinas, žinodamas skirtumus tarp skirtingų Europos valstybių, nevengia tuo naudotis. Kai vieningas požiūris bus, dalį problemų pavyks išspręsti netgi ir su V. Putino Rusija, mano B. Nemcovas.

Kaip ELTA jau skelbė, šeštadienį TS-LKD vasaros sąskrydžio metu vyko partijos tarybos posėdis, kuriame buvo aptarti Seimo rinkimų reikalai.

Sąskrydžio dalyviai taip pat ir linksminosi. Ypač daug dėmesio sulaukė sportinės varžybos. Anot organizatorių, šį kartą sportuoti nepatingėjo netgi 27 TS-LKD skyrių komandos. Tinklinis, futbolas, krepšinis, virvės traukimas, rankų lenkimas, badmintonas, kvadratas, orientacinės varžybos, šaškių ir šachmatų turnyras, protų mūšis, linksmosios rungtys – visur buvo galima pademonstruoti savo įgūdžius.

Sekmadienį TS-LKD vasaros sąskrydžio dalyviai atsisveikins iki kitų metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.