Lietuvoje

2018.11.05 15:13

Siūloma šunis ir kates privalomai ženklinti poodinėmis mikroschemomis

LRT.lt 2018.11.05 15:13

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika kartu su kitais Seimo nariais registruoja Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, kuriomis siūlo, kad kates ir šunis būtų privaloma ženklinti poodinėmis mikroschemomis.

Jų registravimą ir ženklinimą pagal siūlomas pataisas organizuotų vietos savivaldybės, Žemės ūkio ministerija ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

„2019-aisiais valstybės lėšomis bus nemokamai ženklinami visi šunys, o 2020-aisiais – dar ir katės, todėl gyventojams rūpesčių nekils ir kaštus padengs specialiai numatytas valstybinis finansavimas“, – sako K. Mažeika.

Įstatymo projektą registravo skirtingas Seimo frakcijas atstovaujančių Seimo narių grupė – Kęstutis Mažeika, Algimantas Dumbrava, Eugenijus Gentvilas, Edmundas Pupinis, Rimas Andrikis, Antanas Vinkus ir kiti.

Pasak Kęstučio Mažeikos, privalomo ženklinimo praktika paplitusi beveik visose Europos Sąjungos šalyse. Tai esą leidžia apsaugoti ir pačius gyvūnus (nes pasiklydusius lengvai galima grąžinti savininkams), ir sutaupo gyvūnų augintojų laiką, kai pabėgusio ir paklydusio augintinio paieškoms tenka skirti daug laiko ir lėšų. Be to, ES teisės aktai numato, kad keliauti galima tik su paženklintais augintiniais.

Preliminariai vertinama, kad pagal tikėtiną vidutinę mikroschemos ir paslaugos teikimo kainą, kuri sieks apie 5 eurus, pereinamuoju laikotarpiu bus kompensuojama visiems gyvūnų šeimininkams. Bendra visų gyvūnų augintinių ženklinimo kaina, pasak įstatymo pataisas įregistravusių politikų, gali siekti iki 6 mln. eurų.