Lietuvoje

2018.11.04 22:57

Lietuvos kariuomenė investuos į trijų naujų karinių miestelių statybas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.04 22:57

Baigusi mokėti už karinę techniką, Lietuvos kariuomenė investuos į trijų naujų karinių miestelių statybas Šiauliuose, Šilalės ir Vilniaus rajonuose. Tam vyriausybė numačiusi skirti 155 milijonus eurų. Krašto apsaugos ministerija sako, kad naujas bazes itin svarbu steigti dėl augančių kariuomenės gretų. Planuojama, kad nuo 2020-ųjų statybomis užsiims tiek Lietuvos, tiek užsienio privačios kompanijos. 

Rokantiškėse per artimiausius penkerius metus turėtų atsirasti kareivinės, administraciniai pastatai. Dėl išaugusios kariuomenės, reikia naujų vietų batalionams dislokuoti. Dar du kariniai miesteliai žadama bus Šilalės rajone ir Šiauliuose.

Tačiau Šiauliai susiduria išbandymu – ką daryti su nakvynės namais. Pagal planą jie atsidurtų vidury karinio miestelio. Savivaldybė svarsto juos iškelti, tik dar neaišku, ar bus naujas pastatas, ar pritaikytas esamas.

Šiauliečių manymu, įsikursiantis Margirio batalionas kiek atgaivintų miestą, žmonės jaustųsi saugiau, tačiau kitų nuomone - pakanka ir esamos oro bazės.

Karinių miestelių idėją realybe jau pavertė Estija. Tačiau ji skubintis privalėjo dėl įsipareigojimų NATO.

Plačiau apie tai – Žyginto Abromaičio ir Lidijos Jankauskienės reportaže.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5