Lietuvoje

2018.11.04 22:22

Rusijos televizijos kanalas paskleidė melagingą žinią apie R. Šalaševičiūtę

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.04 22:22

Parlamentarė Rimantė Šalaševičiūtė kreipėsi į žurnalistų etikos inspektorę dėl Rusijos televizijos kanalo „REN TV Lietuva“ laidoje paskelbtos melagingos, jos reputaciją žeminančios informacijos. Žurnalistų etikos inspektorė sako, kad pastaruoju metu vis daugiau tokios informacijos fiksuojama socialiniuose tinkluose.

Šiemet spalį per Lietuvoje retransliuojamą Rusijos televizijos kanalą „REN TV Lietuva“ laidą „Labiausiai šokiruojančios hipotezės“ reportaže sakoma, kad R. Šalaševičiūtė, kuri pristatoma kaip sveikatos apsaugos ministrė, pasiūlė įteisinti eutanaziją už gydymą negalintiems susimokėti žmonėms.  

R. Šalaševičiūtė sako, kad skleidžiamas melas ne tik žemina ją, bet ir kenkia Lietuvos įvaizdžiui, todėl kreipėsi į žurnalistų etikos inspektorę, kad būtų užkirstas tokios dezinformacijos skleidimas.

„Koks galėtų būti tikslas? Pažeminti ir autoritetą, ir, apskritai, pakenkti Lietuvai. Norisi, kad būtų įvertinta ir gal, ko gero, net taikytos priemonės“, – sako politikė. 

Žurnalistų etikos inspektorė teigia, kad per pastaruosius metus dėl dezinformacijos, neapykantos kurstymo, ypač socialiniuose tinkluose, į jų valdytojus kreiptasi beveik 700 kartų.

Apie 30 procentų kreipimosi buvo dėl tautinės nesantaikos kurstymo, o tai glaudžiai susiję su propaganda. Pasak jos, dezinformacijoje apie R. Šalaševičiūtę – akivaizdūs pažeidimo požymiai, bus prašoma ją paneigti, kitu atveju bus skiriama administracinė bauda. 

Politikos analizės instituto ekspertas Simas Čelutka sako, kad Rusijos propagandos mašina stengiasi naudoti emocines, moralinį atspalvį turinčias temas. Norima parodyti, kad Vakarai moraliai supuvę, o Rusija – tradicinių vertybių bastionas, galintis Europą išgelbėti nuo degradacijos. 

Žurnalistų etikos inspektorė sako lig šiol nesulaukianti portalo „Sputnik“ reakcijos dėl paskelbtos dezinformacijos, esą Baltijos šalyse, Lenkijoje, Ukrainoje, Moldovoje, Sakartvele kiaulių marą sukėlė Pentagono biologiniai tyrimai, paversdami šias teritorijas bandymų poligonu.

Plačiau apie tai –  Algirdo Igoriaus ir Aistės Valiauskaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.