Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.04 09:30

D. Grybauskaitė vieši Kinijoje: tikisi plačiau atverti vartus Lietuvos eksportuotojams

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.11.04 09:30

Kinijoje viešinti prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvaus importo parodos atidaryme, kur savo gaminius pristatys beveik 3 tūkstančiai įmonių iš 130 valstybių. Pasak prezidentūros, Šanchajuje rengiama paroda – pirmoji tokio pobūdžio, Kinijai siekiant atverti savo rinką. Tai Pekinas daro mėgindamas atsverti vadinamąjį prekybos karą su Jungtinėmis Valstijomis. 

„Lankausi Kinijoje labai ypatingu metu – kai vyksta didžiulė pasaulinė importo į Kiniją paroda. Ja tikrai reikia pasinaudoti, ypač kai matome ginčus tarp didžiųjų galybių: JAV ir Kinijos, JAV ir Europos. Visada pasisakėme ir buvome už atvirą, laisvą prekybą globaliame lygmenyje ir tai mums, kaip mažai valstybei, naudinga, todėl vykstame tikėdamiesi, kad mano vizitas gebės plačiau atidaryti vartus mūsų eksportuotojams“, – LRT RADIJUI kalbėjo D. Grybauskaitė. 

Prezidentė parodoje Šanchajuje aplankys 2 Lietuvos paviljonus ir susitiks su Lietuvos verslininkais. Čia savo produkciją pristatys 18 Lietuvos įmonių. Šanchajuje D. Grybauskaitė susitiks su Kinijos prezidentu ir dalyvaus „Expo“ parodos proga rengiamoje valstybių vadovų vakarienėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi