Lietuvoje

2018.11.04 09:08

I. Šimonytė ar V. Ušackas? Paaiškės konservatorių kandidatas į prezidentus

Konservatoriai ir partijos rėmėjai antrą dieną balsuoja pirminiuose kandidato į prezidentus rinkimuose. Šeštadienį savo nuomonę pareiškė per 10 tūkstančių žmonių. Tai yra beveik trečdalis visų, turinčių teisę rinkti partijos kandidatą prezidento rinkimuose. Dėl nominacijos varžosi Ingrida Šimonytė ir Vygaudas Ušackas.

Kad pirminiai rinkimai įvyktų, juose turėtų dalyvauti daugiau kaip pusė iš 15 tūkstančių visų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narių. Pasak konservatorių pirmininko Gabrieliaus Landsbergio, partijos nariai aktyvūs, dėl to rinkimams grėsmės kilti neturėtų. Jis pabrėžė ir didelį nepartinių aktyvumą – iš viso dalyvauti užsiregistravo per 18 tūkstančių partijos rėmėjų. 

Rinkimuose jau balsavusi I. Šimonytė teigia esanti pasiruošusi visiems galimiems scenarijams. Ji sako, kad jei šiuose rinkimuose pralaimėtų Vygaudui Ušackui, prezidento rinkimuose paremtų jį. Šis kandidatas anksčiau yra sakęs, kad tolesnės kovos dėl prezidento posto, pralaimėjęs šiuos rinkimus, netęstų.