Lietuvoje

2018.11.03 09:38

Konservatoriai ir jų rėmėjai renka partijos kandidatą į prezidentus

BNS 2018.11.03 09:38

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) nariai ir rėmėjai savaitgalį renka partijos kandidatą į prezidentus – pirminiuose rinkimuose varžosi Seimo narė buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir buvęs diplomatas Vygaudas Ušackas.

Balsavimas šalies miestuose vyks dvi dienas – šeštadienį ir sekmadienį. Jame dalyvauti registravosi daugiau nei 19 tūkst. nepartinių žmonių, po besiregistravusių patikros teisę balsuoti turės 18 tūkst. 259.

Pirminiuose rinkimuose kandidatą į prezidentus galės rinkti ir daugiau nei 14 tūkst. konservatorių partijos narių, jiems atskiros registracijos nereikėjo.

„Džiaugiamės pirmą kartą Lietuvos istorijoje organizuodami tokią Demokratijos šventę, kuria susidomėjo beveik 20 tūkst. partijai nepriklausančių Lietuvos piliečių. Atviri rinkimai reiškia, kad išrinktas kandidatas pirmą kartą turės jau ne tik partijos, bet ir visuomenės paramą. To labiausiai ir reikia kandidatui į Lietuvos Respublikos prezidentus“, – BNS teigė partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Pasak konservatorių vykdomosios sekretorės Aistės Gedvilienės, užsiregistravusių žmonių skaičius viršijo lūkesčius, nes dar prieš skelbiant pirminius rinkimus tikėtasi pritraukti nors tūkstantį nepartinių rinkėjų.

Nacionaliniai rinkimai į prezidentus planuojami kitąmet gegužę.