Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.03 11:32

Žaidimų kultūros renginyje „GameOn“ – minia persirengėlių: neįprastas hobis padeda atsiskleisti

Kai kurie žmonės būna uždaresni, intravertai, bet, kad ir kaip tai paradoksalu, įsikūnijimas į kitą personažą padeda išsilaisvinti, sako jau trejus metus „Cosplay“ užsiimantis Dovydas. Savo įspūdingą kostiumą žaidimų kultūros konventui „GameOn“ jis pasisiuvo pats – užtruko apie tris mėnesius. Dovydas sako, kad persirengimas Lietuvoje jau tapo atpažįstamu reiškiniu, tačiau dar vos prieš kelerius metus buvo praktikuojamas tik uždarose grupelėse.

Penktadienį ir šeštadienį vykstančiame žaidimų kultūros renginyje „GameOn“ – ir minia įvairiais filmų, serialų, kompiuterinių žaidimų, komiksų herojais persirengusių žmonių, o nemaža dalis jų – užsieniečiai.

Iš Nyderlandų atvykusi Shiaya vilkėjo rankų darbo kostiumą, kuriame svarbi kiekviena detalė. „Kai kurie mano kostiumai tikrai brangūs, net turiu rėmėjus, kurie padeda, nes medžiagos per daug brangios, tam reikia daug kantrybės“, – sako olandė.

E. Blaževič/LRT nuotr.

„Cosplay“ ji užsiima jau beveik 10 metų, o dėl savo pomėgio apkeliavo nemažai Europos šalių, lankėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose.

„Ši bendruomenė tarpusavyje mielai dalinasi turiniu, susilaukia daug dėmesio. JAV mūsų bendruomenės nariai net dažnai atsiduria žurnaluose, žmonės nori su mumis susipažinti. Internetas padeda skleisti žinią apie mūsų veiklą, dalinamės nuotraukomis, kas skatina būti dar geresniems“, – teigia Shiaya.

Iš Kelno Vokietijoje į „GameOn“ atvykusi Kristiana „Cosplay“ užsiima 15 metų. Kelne, sako ji, gilios karnavalinės tradicijos, todėl toks merginos hobis nieko nestebina.

E. Blaževič/LRT nuotr.

„Konkursuose dalyvauju ne tam, kad juos laimėčiau, man tiesiog labai smagu. „Cosplay“ bendruomenė – milžiniška. Prie to itin prisidėjo socialinės medijos – persirengėliai iš viso pasaulio dalinasi žiniomis, patarimais. Dabar labai lengva tapti „Cosplay“ dalimi, nes visi mielai vieni kitiems padeda“, – sako ji.

Lietuvis Dovydas Vėsa pirmąjį savo kostiumą pristatė prieš ketverius metus. „Savo kostiumą pristačiau dar pirmojo „GameOn“ metu, todėl man šis renginys labai artimas širdžiai, nes čia pradėjau savo karjerą. Tai nėra tiesiog hobis – tai kelionė. Tie pastarieji metai – labai spalvingi ir visą gyvenimą man bus labai brangus prisiminimas“, – sako Dovydas.

Pasak jo, Lietuvoje daugeliui jau nereikia aiškinti, kad yra „Cosplay“: „Tai tapo atpažįstamu reiškiniu, tačiau prieš kelis metus dar buvo labiau uždarų grupelių reikalas ir nebuvo matoma didžiajai žmonių auditorijai. Tokių renginių dėka „Cosplay“ kultūra plečiasi ir tapo dideliu ir pastebimu kultūriniu reiškiniu.“

„Cosplay“ gali būti ne tik laisvalaikio užsiėmimas, bet ir karjera, o rimtai tuo užsiimantys ne tik pamato visą pasaulį, bet ir užsidirba, tvirtina Dovydas. „Tai verčia išmokti rimtų gyvenimo pamokų – gali pasirodyti, kad tai tik kostiumų ir kaukių gamyba, bet tai turi savų subtilybių ir daug išmoko žmogų.

Tie, kurie išpopuliarėja socialiniuose tinkluose, turi ir grupes fanų, kurie juos paremia. „Cosplay“ tikrai gali būti karjera, tik tam reikia didelio pasišventimo ir daug kantrybės“, – sako jis.

Be to, priduria Dovydas, persirengimas kostiumais daugeliui padeda atsiskleisti kaip asmenybei: „Vienas iš „Cosplay“ pliusų – padeda daugumai žmonių atsiskleisti. Kai kurie juk būna uždaresni, intravertai, bet, kad ir kaip tai paradoksalu, įsikūnijimas į kitą personažą padeda išsilaisvinti."

Daugiau persirengėlių – nuotraukų galerijoje.

Renginį „GameOn" tiesiogiai galite stebėti portale LRT.lt

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi