Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.02 17:08

Jurbarko r. meras: arseno padidėjimo geriamajame vandenyje priežastys turės būti paviešintos

ELTA 2018.11.02 17:08

Tarp Jurbarko rajono gyventojų kylant iki šiol nepaneigtoms abejonėms, ar grėsmė dėl arseno kiekio padidėjimo nėra susijusi su buvusiomis naftos (skalūninių dujų) paieškomis Jurbarko rajono savivaldybės teritorijoje 2013–2015 metais, Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius raštu kreipėsi į aplinkos ministrą prašydamas padėti nustatyti galimas priežastis dėl arseno kiekio padidėjimo geriamojo vandens gręžiniuose Šimkaičių seniūnijoje.

„Kreipiausi į Lietuvos Respublikos aplinkos ministrą prašydamas pavesti Lietuvos geologijos tarnybai atlikti išsamų ir visapusišką buvusių bendrovės „TAN Oil“ gręžinių būklės patikrinimą bei visuomenei pateikti išsamią informaciją dėl šių gręžinių įtakos galimam arseno kiekio padidėjimui geriamojo vandens gręžiniuose ne tik Jurbarko, bet ir gretimoje Raseinių rajono savivaldybėje“, – Jurbarko rajono savivaldybės pranešime teigia meras S. Mockevičius.

ELTA primena, kad Jurbarko valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), gavusi informaciją iš bendrovės „Jurbarko vandenys“, laikinai uždraudė Šimkaičių miestelio ir Kniečių kaimo vandenvietės tiekiamą geriamąjį vandenį naudoti maistui dėl jame nustatyto padidinto toksinio (cheminio) rodiklio – arseno kiekio (15 µg/l, kai ribinė vertė – 10 µg/l).

Šios vandenvietės tiekiamu geriamuoju vandeniu aprūpinami 120 Šimkaičių miestelio ir Kniečių kaimo vartotojų, praneša VMVT. Gyventojams paaiškinta, kad kurį laiką vandenį bus galima naudoti tik buitinėms reikmėms.

„Jurbarko vandenys“ įsipareigojo užtikrinti alternatyvų geriamojo vandens tiekimą, aprūpinti žmones vandeniu iš automobilinės cisternos, informavo tarnyba.

„Jurbarko vandenys“, vykdydami geriamojo vandens programinę priežiūrą, 29 vandenvietėse paėmė mėginius ištirti dėl arseno. Tyrimai buvo atlikti bendrovės „Vandens tyrimai“ (Vilnius) laboratorijoje. 28 vandenviečių tiekiamo geriamojo vandens rodikliai atitiko higienos normos reikalavimus, tik Šimkaičių miestelio tiekiamame vandenyje nustatytas per didelis arseno kiekis.

Jurbarko VMVT atliko Šimkaičių vandenvietės patikrinimą ir paėmė geriamojo vandens mėginį sunkiesiems metalams (arsenui, aliuminiui, kadmiui, chromui, variui, manganui, nikeliui, švinui, stibiui, selenui, gyvsidabriui) nustatyti. Specialistai atlieka tyrimą ir siekia nustatyti arseno patekimo į geriamąjį vandenį priežastis.

Paskutinį kartą Jurbarko rajono vandenvietėse analogiški vandens kokybės tyrimai dėl sunkiųjų metalų buvo atlikti 2017 rugsėjo 15 d. Tada jokių nukrypimų nuo sanitarinių normų ir reikalavimų nebuvo nustatyta. Šių metų spalio 1 d. buvo paimti mėginiai ir atlikti mikrobiologinės taršos tyrimai. Neatitikimų Higienos normoms taip pat nenustatyta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi