Lietuvoje

2018.11.05 09:45

LRT taryba stiprina instrumentus LRT valdymui prižiūrėti

2018.11.05 09:45

LRT taryba vakar patvirtino naujus LRT Administracinės komisijos nuostatus ir suteikė jai daugiau įgaliojimų veikti. 

Naujieji nuostatai papildo Komisijos atsakomybės sritį – ji LRT tarybai patars ne tik finansų, bet ir valdymo klausimais. Taip pat numatyta, kad ji turi veikti pagal metinį veiklos planą, iš anksto suderintą su Taryba. Tai suteiks LRT priežiūrai sistemingumo. Dar viena svarbi naujovė – Administracinei komisijai atrišamos rankos veikti aktyviai ir savarankiškai teikti siūlymus Tarybai ir administracijai, nelaukiant Tarybos pavedimo. 

„Naujais nuostatais suteikiame daugiau galimybių komisijai aktyviai veikti ir tikimės, kad tai įneš daugiau aiškumo dėl LRT Administracinės komisijos funkcijų ir LRT kontrolės apskritai“, – teigia L. Gadeikis. 

Šiais nuostatų pakeitimais Taryba praplėtė ir sukonkretino LRT įstatyme apibrėžtas Administracinės komisijos teises ir pareigas. 

„LRT Administracinę komisiją sudaro kvalifikuoti finansų ir vadybos specialistai, kurių kompetenciją būtų galima labiau išnaudoti. Siekdami atidžiau prižiūrėti valdymo efektyvumą, finansinę discipliną, viešuosius pirkimus, nuo šiol suteiksime šiems profesionalams daugiau galių rodyti iniciatyvą ir veikti savarankiškai, be Tarybos ar administracijos paklausimo“, – sakė L. Gadeikis. 

Šiuo metu LRT Administracinę komisiją sudaro finansų specialistai: Tadas Šarapovas, Rimas Kanevičius, Asta Klimavičienė, Ieva Augustinavičienė ir Nerijus Ramanauskas. Plačiau: https://www.lrt.lt/projektai/administracineinfo/komisija

Atnaujintus nuostatus galima rasti: https://www.lrt.lt/userfiles/files/Atnaujinti%20AK%20nuostatai%202018%2010%2023%20final.pdf

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.