Lietuvoje

2018.11.02 13:54

Konservatorių sudomino „Lietuvos geležinkelių“ vadovo kelionė į Maskvą

ELTA 2018.11.02 13:54

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Dainius Kreivys kreipėsi rašytiniu klausimu į susisiekimo ministrą Roką Masiulį dėl AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovo Manto Bartuškos viešai neskelbtos kelionės į Maskvą.

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovas M. Bartuška praėjusį mėnesį lankėsi Maskvoje ir dalyvavo renginyje „Valstybių – sandraugos narių 69-asis geležinkelių transporto tarybos posėdis“, parlamentaras D. Kreivys prašo susisiekimo ministro R. Masiulio atsakyti, ar žiniasklaidoje paskelbta informacija yra teisinga bei kokios valstybės priklauso renginio pavadinime minimai sandraugai? 

Taip pat ministro klausiama, kokiomis teisėmis AB „Lietuvos geležinkeliai“ dalyvauja šioje sandraugoje, ar priklauso valdymo struktūroms ir ar yra įsipareigojusi laikytis patvirtintų nuostatų ar susitarimų? Kartu domimasi, ar šio renginio metu buvo pasirašyti kokie nors susitarimai ar priimti sprendimai? Galų gale klausiama, dėl kokių priežasčių apie šią kelionę iš anksto viešai nebuvo pranešta visuomenei, o apie susitikimo išdavas, nebuvo skelbiama nei įmonės, nei ministerijos interneto svetainės naujienose?

„Nemažai klausimų kyla dėl tokio nacionaliniam saugumui strateginę reikšmę turinčios įmonės vadovo M. Bartuškos viešai neskelbto vizito. Toks slaptas dalyvavimas posovietinių šalių sandraugoje yra nepriimtinas“, – pažymėjo Seimo narys konservatorius D. Kreivys.