Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.01 18:41

Prieš dalį Seimo narių galimai įvykdyta kibernetinė ataka

DELFI.lt, LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.11.01 18:41

Lapkričio 1-ąją atsidarę savo darbinius elektroninius paštus dalis Seimo narių liko nemaloniai nustebę – per naktį „prikapsėjo“ net keli tūkstančiai neaiškaus pobūdžio laiškų. Tikima, kad tai – koordinuota kibernetinė ataka.

Programišiai nusitaikė į Lino Linkevičiaus, Arvydo Anušausko, Gabrieliaus Landsbergio, Rasos Juknevičienės, Lauryno Kasčiūno, Andriaus Kubiliaus, Kęstučio Masiulio,  Aušrinės Armonaitės ir Manto Adomėno pašto dėžutes. 

„Specialistai pasakė, kad tai – tyčinė ataka. Juolab, kad jie visus tuos 9 politikus užpuolė vienu metu. Turinys – atsitiktinis, nieko ypatingo jame nėra.

Manau, kad gal kas nors išbandė mums svarbios valstybės institucijos galimybes suvaldyti tokią kiberataką. Kadangi tai vertiname kaip tyčinę ataką, tai manau, kad už kibernetinį saugumą atsakingos institucijos turėtų imtis ir išsiaiškinti, iš kur visa tai buvo sukoordinuota“, – LRT RADIJUI sako Arvydas Anušauskas. 

„Mano vakar paskelbtas šūkis – Visų šalių čeburaškos vienykitės – pasiekė reikalingas ausis. Antra čeburaškų ataka: per naktį 5454 laiškai – visomis pasaulio kalbomis į darbinį paštą. Elektroninis paštas visas užspamintas. Spėju, Seimo filtrai eilinį kartą nesuveikė ir kiberataka pavyko. Tikrai pasiruošę joms per rinkimus?“ – savo paskyroje rašė A. Anušauskas.

Netrukus politikas savo įrašą papildė – esą ataka buvo koordinuota ir nutrūko savaime – baigėsi paryčiais apmokėto užsakymo laikas.

A. Anušausko žiniomis, kibernetinę ataką patyrė ribotas politikų ratas – Gabrielius Landsbergis, Rasa Juknevičienė, Laurynas Kasčiūnas, Andrius Kubilius ir Linas Linkevičius.

„Keli kolegos Seimo nariai pasidalino žinutėmis apie atakas į jų elektroninį paštą. Tas pats ir man. Tūkstančiai tokių laiškų iš po nakties. Todėl jei kas nors man siuntėte laišką lrs adresu, atsiprašau, galiu būti ir nepastebėjusi“, – feisbuke rašė Rasa Juknevičienė.

Kibernetinės atakos taikiniu naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį tapo ir naujienų portalas DELFI.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16