Lietuvoje

2018.11.01 13:15

Ant kapų lietuviai neša ne tik žvakes – ieško alternatyvų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.01 13:15

Artėjant Vėlinėms prekybos centruose – žvakių pirkimo įkarštis. Gamintojai pastebi, kad rinka Lietuvoje stabilizavosi, tad vis dažniau žvalgomasi į užsienį. O gyventojai atranda ir alternatyvų žvakėms – lauko šviestuvus.

Žvakes Lietuvoje gamina 5 įmonės, tad, pasak verslininkų, konkurencija rinkoje išlieka nemaža, tačiau šiandien sako jau galintys drąsiai konkuruoti ir su didžiaisiais Lenkijos bei kitų šalių gamintojais. Žinodami vietos vartotojų poreikius, stengiasi prie jų prisitaikyti, tačiau pastebi, kad žmonės – gana konservatyvūs.

„Prieš 5–10 metų buvo populiarios mažos žvakutės, kurios trumpiau degdavo. Jų galbūt reikėdavo daugiau. Šiuo metu perkamiausios yra parą ir daugiau degančios [žvakės]“, – sako žvakes gaminančios UAB „Geralda“ direktorius Gintautas Igaris.

Prekybos centrai pastebi, kad didysis pirkimas prasidėjo prieš porą savaičių, tikimasi, kad jis neatslūgs ir po Vėlinių, nes daugelis savaitgalį vyks aplankyti toliau esančių artimųjų kapų.

Žvakių gamintojai sako, kad Lietuvoje rinkos augimas stabilizavosi, todėl visos galimybės orientuotos į eksportą. Ši įmonė apie 30 proc. produkcijos eksportuoja į Skandinaviją, kaimyninę Latviją, Estiją bei Vakarų Europos šalis.

Išsamiau – Marijos Gabrienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.