Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.31 09:46

Su tėvų atstovais sudaryta darbo grupė vertins vaiko teisių apsaugos sistemos spragas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.10.31 09:46

Viešojoje erdvėje pasirodant vis daugiau ginčytinų atvejų, kai iš šeimų paimami vaikai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) planuoja tobulinti vaiko teisių apsaugos sistemą.

Tarpžinybinė vaiko gerovės taryba kartu su tėvų organizacijų atstovais artimiausiu metu turi sudaryti darbo grupę, kuri vertins vaiko teisių apsaugos sistemos spragas.

Per ateinančius metus taip pat planuojama nupirkti filmavimo kamerų vaiko teisių apsaugos tarnybų  darbuotojams, nes, pasak specialistų, šiuo metu dažnai sudėtinga objektyviai įvertinti kilusias konfliktines situacijas.

Tikimasi, kad dar šiais metais pradės veikti ir specialus telefono numeris, kuriuo galės skambinti tėvai, jaučiantys, kad dėl vaiko teisių apsaugos tarnybų darbuotojų veiklos pažeidžiamos jų šeimos teisės.

Diskusijos kilo ir sunerimta po to, kai rugsėjo pabaigoje iš kauniečių šeimos buvo paimti du vaikai, įtariant, kad prieš vieną jų galėjo būti smurtaujama. Vėliau, pripažinus, kad paimant vaikus padaryta klaidų, jie buvo grąžinti šeimai. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi