Lietuvoje

2018.10.31 09:30

V. Bakas: politinę galią į Seimą sugrąžinę „valstiečiai“ elgiasi nekonstruktyviai

ELTA2018.10.31 09:30

„Valstiečiams“ priklausantis Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas sako, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sugrąžino galią į Seimą, tačiau jos veikla nėra konstruktyvi. V. Bakas negaili kritikos „valstiečių“ lyderių politiniams žingsniams bei kaltina koalicijos partnerius socialdarbiečius neskaidrumu ir politinio supratingumo stoka. Pasak jo, šiuo metu tik Sauliaus Skvernelio vadovaujamos vyriausybės darbą galima vertinti teigiamai.

„Visi pokyčiai, progresas, kuris vyksta šalyje, vis dėl to yra daromas vyriausybės iniciatyva. Aš matyčiau kitą problemą, laikiną, kad frakcija kartais yra šiek tiek sutrikusi“, – „Žinių radijui“ teigė V. Bakas. Jo nuomone, priešingai nei buvo planuota prieš rinkimus, „valstiečiams“ nepavyko sugrąžinti pasitikėjimo Seimu.

„Jeigu mes kalbėjome prieš porą metų, kad parlamentinėje valstybėje turime susigrąžinti pasitikėjimą Seimu, turime sugrąžinti galią į Seimą. Gal ta galia ir sugrąžinta, tačiau ta galia ne visada konstruktyvi. Tuo tarpu vyriausybė – priešingai. Vyriausybė žino, ką ji daro, ji turi labai aiškius tikslus“, – kalbėjo V. Bakas.

Jis pabrėžė, kad būtina daugiau kalbėtis frakcijoje.  

Politikas, kritiškai vertindamas tai, kad kolegės „valstietės“ Agnės Širinskienės iniciatyva politinės atsakomybės išvengė viešųjų ir privačiųjų interesų supainiojimu kaltintas socialdarbiečių frakcijai priklausantis Artūras Skardžius, suabejojo ir koalicijos partnerių skaidrumu. „Deja, bet mūsų koalicijos partneriai turi problemų, jie turi problemų, kalbant apie patį politikos supratimą. Daug metų kai kurie žmonės tiesiog naudojosi politika, galbūt tam, kad aptarnautų arba dalyvautų aptarnaujant siauras interesų grupes“, – sakė V. Bakas.

V. Bako ir „valstiečių“ nuomonės ne kartą anksčiau yra išsiskyrusios kitais klausimais. Jis prieštaravo valdančiųjų siekiui užtikrinti finansavimą Gedimino Kirkilo vadovaujamai Lietuvos socialdemokratų darbo partijai.

„Valstietės“ A. Širinskienės teiktas ir valdančiųjų balsais priimtas pataisas, kurios leidžia socialdarbiečių dotacijai skolintis kartu su lėšomis, būtinomis finansuoti krašto gynybai, jis pavadino niekšingomis. Pastarąjį mėnesį politikas, nepaisydamas valdančiųjų lyderių pozicijų, atvirai reiškė paramą oponuojančios konservatorių partijos narei Irenai Haasei, kuri Zanavykų apygardoje dėl laisvos parlamentaro kėdės kovojo su Konstituciją sulaužiusiu ir iš Seimo pasitraukusiu Mindaugu Basčiu.

Taip pat V. Bakas ne kartą yra pareiškęs nepritariąs R. Karbauskio iniciatyvoms. Jis skeptiškai vertino „valstiečių“ lyderio siekį tęsti parlamentinį tyrimą ir analizuoti buvusių vyriausybių darbą. Anot jo, reikia ne organizuoti naujus tyrimus, bet įgyvendinti jau atlikto ir birželį patvirtinto NSGK tyrimo išvadas. Politikas vasarą net buvo užsiminęs, kad trauktųsi iš „valstiečių“ frakcijos, jei būtų nuspręsta tyrimą tęsti. Tačiau R. Karbauskui įregistravus Seimo nutarimo projektą atlikti naują parlamentinį tyrimą V. Bakas sušvelnino savo poziciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt