Lietuvoje

2018.10.30 20:26

R. Šimašius apie pasitraukimą iš partijos: priimsiu tą sprendimą artimiausiomis dienomis

Gytis Pankūnas, LRT.lt2018.10.30 20:26

Vilniaus meras Remigijus Šimašius, nepaisydamas Liberalų sąjūdžio sprendimo suspenduoti jo narystę partijoje, paskelbė savo suburto rinkimų komiteto „Už Vilnių“, su kuriuo sieks antros sostinės vadovo kadencijos, veiklos pradžią. Politikas neslėpė, kad artimiausiu metu žada pasitraukti iš partijos gretų.  

„Kadangi priimtas keistas partijos sprendimas, manau, jis yra neteisėtas, kad narystė po komiteto steigimo turės būti sustabdyta, tai aš tikrai neversiu partijos likti tokioje keistoje situacijoje [...]. Aš pats priimsiu tą sprendimą artimiausiomis dienomis. Manau, sprendimas bus tinkamas, aš to nebijau“, – žurnalistams antradienio vakarą sakė R. Šimašius.

„Man buvo brangus tas laikas su partija, aš tam daug jėgų atidaviau, man atrodo, tai buvo daug žadanti jėga. Dabar, matau, ji yra stagnuojanti, yra nenoras drąsių sprendimų priimti. Ne visur, aišku, kai kuriuose miestuose yra labai gerų žmonių. [...] Bet reikia judėti pirmyn“, – aiškino R. Šimašius.

LRT.lt primena, kad R. Šimašiaus ketinimai dalyvauti savivaldos rinkimuose ir siekti antros Vilniaus mero kadencijos su rinkimų komitetu, o ne su Liberalų sąjūdžių supykdė partijos vadovybę. Partijos valdyba panaikino partijos Vilniaus skyriaus sprendimą dalyvauti savivaldos rinkimuose su komiteto sąrašu, suspendavo R. Šimašiaus narystę partijoje.

R. Šimašius negailėjo kritikos Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eugenijui Gentvilui ir partijos valdybai. Savo ruožtu jis džiaugėsi, kad prie komiteto „Už Vilnių“ prisijungė visi Liberalų sąjūdžio frakcijos Vilniaus miesto savivaldybėje nariai ir kiti liberalių pažiūrų žmonės.

„Pati (Liberalų sąjūdžio – LRT.lt) valdyba pasirinko dialogą galbūt su Pagėgių meru (Virginijus Komskis – LRT.lt), galbūt kitus niuansus. Aš nuo pat pradžių stengiausi, kad komiteto santykis su partija būtų labai glaudus. Akivaizdu, kad jis nebus glaudus, nes partijos valdyba pirmininko asmeninės agitacijos dėka priėmė kitokį sprendimą. Man jis teisiškai abejotinas, bet tiek to. Svarbu yra intencija. Džiaugiuosi, kad visa liberalų komandą, kuri frakcijoje dirba be išimties, yra kartu, didžioji dalis žmonių, kurie yra liberalai, yra kartu“, – kalbėjo Vilniaus meras.

Anot jo, vien tai, kad prie rinkimų komiteto „Už Vilnių“ prisidėjo Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime narė Aušrinė Armonaitė rodo, kad partija išgyvena „ne geriausius laikus“.

Pasak R. Šimašiaus prie rinkimų komiteto jau prisijungė apie 200 žmonių. Tarp komiteto steigėjų – visi dabartiniai Vilniaus miesto tarybos Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai, režisierius Arūnas Matelis, „Vilniaus Jazz” vadovas Antanas Gustys, Seimo narė A. Armonaitė, „Lofto“ įkūrėja Živilė Diawara, architektas Lukas Rekevičius, kultūros vadybininkas ir TV prodiuseris Gediminas Jaunius, dėstytoja ekonomistė Danutė Rasimavičienė, visuomeniška jaunimo lyderė Deimantė Rimkutė, verslininkas ir „FiDi” pradininkas Vitas Mačiulis, Dakaro lenktyninkas Balys Bardauskas ir kiti.

A. Armonaitė: daug žmonių mums pavydi tokio mero

Antradienio vakarą VGTU „LinkMenų“ fabrike surinko gausus būrys rinkimų komiteto „Už Vilnių“ gerbėjų, R. Šimašiaus bendražygių.

Parlamentarė, liberalė A. Armonaitė, kalbėjusi šventiniam vakare, negailėjo pagyrų antros Vilniaus mero kadencijos siekiančiam R. Šimašiui.

„Čia jaučiuosi kitaip nei Seime, nes čia yra daug pozityvių žmonių ir optimizmo. Vilniuje mes matome R. Šimašiaus lyderystę, bet Lietuvoje matome draudimus, baudimus ir tyrimo komisijas“, – kalbėjo Seimo narė.

Ji neslėpė matanti, kas liberalų bendruomenė išgyvena krizę.

„Liberaliai mąstančių žmonių bendruomenė, pripažinkime, išgyvena irgi ne pačius geriausius laikus. Prasidėjo priešų paieškos bendražygių tarpe, santykių aiškinimasis. Nei Lietuva, nei liberaliai mąstanti bendruomenė nenusipelnė to“, – pažymėjo politikė.

Vis dėlto A. Armonaitė neslėpė tikinti R. Šimašiaus suburto rinkimų komiteto bei paties politiko sėkme savivaldos ir mero rinkimuose Vilniuje.

„Žinau, kad R. Šimašius yra geriausias Vilniaus meras, koks yra buvęs. Daug žmonių mums pavydi tokio mero“, – kalbėjo liberalė.

R. Šimašiui gražių žodžių negailėjo ir kino režisierius, vienas iš rinkimų komiteto „Už Vilnių“ steigėjas A. Matelis.

„Nesiruošiu eiti į politiką, man lengviau kalbėti, bet tokiu judėjimu džiaugiuosi, nes tikiu, kad Vilnius gali būti laisvas, drąsus ir atviras miestas“, – kalbėjo jis.

R. Šimašius susirinkusiems dėkojo už palaikymą bei šmaikštavo, kad rinkimų komitetas startuoja ypatingu laiku, tai yra prieš Vėlines.

„Negalima sakyti, kad esame šventieji, nes pačių didžiausių darbų gal ir nepadarėme, bet tikrai nesame mirusieji, nes žinome, ko norime“, – šmaikštavo politikas.

„Norime normalios politikos, grįžimo prie pamatų, kai miestiečiai patys sprendžia savo likimą. Jei priešas už vartų, tai gini savo miestą, o jei priešo nėra – kuri savo miestą“, – kalbėjo R. Šimašius.

Vilniaus meras tvirtino, kad per pirmosios savo kadencijos metu jam su komanda pavyko suvaldyti sostinės skolas, subalansuoti miesto biudžetą.

Pasak R. Šimašiaus, rinkimų komiteto „Už Vilnių“ tikslai atitinka jo anksčiau skelbtą 12 ambicijų programą: viešosios ir privačios partnerystės būdu pritraukti 300 mln. eurų investicijų ir radikaliai atnaujinti mokyklas per 4 – 7 metus, žadamos atlyginimų „grindys“ mokytojams, atnaujinti ir kultūrai pritaikyti buvusią pramoninę pietinę Vilniaus dalį, nauji sporto, kultūros ar kito pobūdžio objektai kiekviename mikrorajone, iki 2020-ųjų baigti dviračių ir paspirtukų takų tinklą, nutiesti mažiausiai po 100 kilometrų šaligatvių ir gatvių kasmet.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt