Lietuvoje

2018.10.30 12:56

Nacių simbolių gerbėjas Kauno vaiko teisių apsaugos specialistas nušalintas nuo pareigų

LRT.lt2018.10.30 12:56

Valstybės teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba antradienį informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, kad Kauno miesto vaiko teisių apsaugos vyriausiasis specialistas Teodoras Ismailovas nušalintas nuo pareigų iki lapkričio 30 d., kol vyksta tarnybinis patikrinimas dėl gauto skundo apie neetišką elgesį.

„Viešumoje iškelti klausimai apie vieną iš Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojų yra pagrįsti ir į juos turi būti atsakyta. Paprašiau tarnybos atstovų kuo skubiau atlikti tarnybinį patikrinimą ir priimti sprendimą, ar viešumoje įvardijamas darbuotojas gali toliau dirbti“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. 

Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas nurodo konkrečius asmenų, pripažintų kaltais padarius nusikalstamas veikas, darbo apribojimus. 

Remiantis šiuo teisės aktu, vaiko teisių apsaugos srityje negali dirbti asmenys, teisti už seksualinius nusikaltimus ar už kitas nusikalstamas veikas, susijusias su vaiko seksualiniu išnaudojimu, vaikų pornografija ar prostitucija, taip pat kitus tyčinius sunkius ar labai sunkius nusikaltimus prieš vaikus ar už analogiškas veikas, numatytas kitų valstybių baudžiamuosiuose įstatymuose.

Šiuo atveju neturima duomenų dėl specialisto teistumo už šiuos nusikaltimus.

15min primena, kad faktus apie šį vaiko teisių apsaugos specialistą į viešumą pirmadienį iškėlė „Init“ televizija. Pranešta, kad T. Ismailovas yra spalvinga kriminalinę praeitį turinti asmenybė. Būtent šis žmogus, kaip tvirtina liudininkai, dalyvavo skandalingame epizode, kai buvo jėga paimtas mažametis Kručinskų vaikas.

2012 metais T. Ismailovas buvo organizavęs gaują, kuri išrašė suklastotų sąskaitų už 2 mln. litų ir pasisavino daugiau kaip 300 tūkst. litų pridėtinės vertės mokesčio. 2013 metais Kauno apylinkės teismas T. Ismailovą pripažino kaltu dėl didelės vertės svetimo turto įgijimo apgaule ir dokumentų klastojimo. Teistumas šiam asmeniui išnyks tik 2020 metais.

T. Ismailovas, kaip matoma iš „Init“ žurnalistų nufilmuotų kadrų, panašu, yra nacistinės Vokietijos militaristinių simbolių mėgėjas. Jo asmeninio automobilio ratus puošia Geležinio kryžiaus apdovanojimą simbolizuojantys ventilių dangteliai. Buto langai uždengti audeklu su kaukole, o ant balkono turėklų užkabintas ovalinis skydas su Trečiojo reicho herbo erelį primenančiu piešiniu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt