Lietuvoje

2018.10.30 12:20

Stabdoma R. Šimašiaus narystė liberalų partijoje

ELTA2018.10.30 12:20

Antradienio vakarą sostinės merui Remigijui Šimašiui oficialiai paskelbus steigiant visuomeninį rinkimų komitetą „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“, stabdoma visų jam priklausančių atstovų Liberalų sąjūdžio (LRLS) narystė partijoje. Tai Eltai patvirtino LRLS pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

„Teisiškai – taip. Tie žmonės, kurie įsirašo į komiteto veiklą, nebėra partijos nariai, nes jų veikla stabdoma. Jų narystė automatiškai sustoja, bet tikrai nėra nutraukiama. Jie bet kada gali išeiti iš komiteto ir jų narystė atsistato automatiškai. Ar pasibaigus rinkimams, ar komitetui nutraukus veiklą, jų narystė grįžtų ir mums nereikėtų imtis kažkokių veiksmų, kad narystė būtų atstatyta“, – aiškino LRLS pirmininkas.

Pasak jo, problematiškiausia tai, kad rinkimų komitetai nėra įpareigoti viešinti ar juolab partijai perduoti savo narių sąrašą, todėl R. Šimašiaus komitetui oficialiai pradėjus savo veiklą nebus aišku, kurie LRLS nariai jam priklauso.   „Nežinome to narių sąrašo – jis viešas ir prieinamas bus tada, kai bus perduotas Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK). Dabar (prasideda. – ELTA) tas šešėlio laikotarpis. Kiekvienas asmeniškai turi suprasti, kad tapus komiteto nariu, narystė partijoje – sustoja“, – Eltai sakė E. Gentvilas.    Vilniaus meras R. Šimašius žiniasklaidai pranešė, kad antradienio vakarą bus oficialiai pranešta apie jo vedamo rinkimų komiteto startą.

Kaip jau rašė ELTA, antros kadencijos R. Šimašius nusprendė siekti be partijos pagalbos, o tam pritarė ir Vilniaus LRLS skyrius. Partijos valdyba tokį sprendimą pripažino pažeidusiu LRLS įstatus bei pareikalavo jį anuliuoti. Vilniaus liberalai valdybos veiksmus vadina neteisėtais. E. Gentvilas kreipėsi į partijos etikos sargus, kad šie paaiškintų, kieno elgesys teisėtas, o kieno – ne. Sprendimo tikimasi sulaukti iki lapkričio 7 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.