Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.29 17:14

R. Masiulis dėl laiko sukiojimo: vargu ar mūsų noras 2019 m. bus įgyvendintas, bet viltis gyva

ELTA 2018.10.29 17:14

Mažai vilties, kad išsipildys Lietuvos noras, jog laiko sukiojimo būtų atsisakyta jau kitais metais, bet viltis dar gyva, Eltai sakė šiuo metu Austrijoje ES ministrų susitikime dalyvaujantis susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Jo teigimu, neformaliame ES šalių aplinkos ir transporto ministrų susitikime kalbant apie laiko sukiojimą jaučiama persvara šalių, kurios nebenori sukioti laiko.

„Kol kas matosi, kad šiek tiek daugiau nei pusė šalių pasisakė už tai, kad reikėtų sustabdyti laiko sukiojimą. Tik trys šalys pasisakė už tai, kad laiko sukiojimas turėtų likti, kitos pasakė, kad yra dar neapsisprendusios. Panašu, kad Europa linksta į tai, kad laikas nebebūtų sukinėjamas“, – Eltai sakė ministras.

Vis dėlto tokių greitų pokyčių, kaip tikėtasi ir kaip skelbė Europos Komisijos (EK) pirmininkas, veikiausiai nebus.

„Dėl tikslesnio laiko (kuriais metais bus atsisakyta laiko sukiojimo. – ELTA) dar anksti spėlioti, nes Europos Komisija apibendrins visų šalių pasisakymus, ir kitame ministrų susitikime gruodį galbūt – vėlgi nėra garantijos – bus pateiktas šis klausimas tolesnėms diskusijoms.

Teoriškai gal ir galėtume spręsti jau gruodį. Vis dėlto manyčiau, kad procesas, pagal šiandienos nuotaikas, bus šiek tie ilgesnis nei mūsų norimi vieni metai. Sunkiai tikėtina, kad mūsų noras 2019 metais bus įgyvendintas, bet viltis dar gyva“, – kalbėjo R. Masiulis.

Šalys, kurios pasisako už tai, kad būtų paliktas laiko sukiojimas, dažniausiai išsako argumentą, jog šiuo metu yra svarbesnių klausimų už šį, sakė ministras.

„Argumentai tokie, kad Europoje yra rimtesnių problemų nei laiko sukiojimas, ir tai nėra pirmo būtinumo klausimas“, – komentavo R. Masiulis.

ELTA primena, kad naktį iš šeštadienio į sekmadienį atšauktas vasaros laikas.

Rugsėjo viduryje, po visos ES mastu atliktos apklausos, EK pirmininkas Jeanas Claude'as Junckeris paskelbė, jog laiko sukiojimo bus atsisakyta kitais metais. 

Vis dėlto dabar jau pasigirsta, kad pagal naujausią siūlymo variantą laiko sukiojimo gali būti siūloma atsisakyti 2021 metais.

Šiuo metu dėl EK pasiūlymo vyksta derybos, nes ES valstybėms narėms ir Europos Parlamentui reikia sutarti, nuo kurių metų atsisakyti sezoninio laiko keitimo. Lietuva siekia, kad šis sprendimas būtų priimtas kuo greičiau.

Bet kuriuo atveju Lietuva, kaip ir kitos ES valstybės, turės apsispręsti, kurį – vasaros ar žiemos – laiką pasirinkti kaip nuolatinį. Siekiant išsiaiškinti visuomenės nuomonę, Lietuvoje pradedama reprezentatyvi gyventojų apklausa, vyks viešosios konsultacijos, praneša Susisiekimo ministerija. 

Nuolatinio laiko pasirinkimo klausimas taip pat bus derinamas su kaimyninėmis valstybėmis ir tik tada bus priimtas galutinis šalies sprendimas.

Šiuo metu visoje ES dukart per metus laikas pakeičiamas viena valanda, siekiant geriau išnaudoti dienos šviesą. Vasaros laikas įvedamas paskutinį kovo sekmadienį ir atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį. Vasaros laiko įvedimo ES tvarkaraštis buvo nustatytas Europos Parlamento ir Tarybos direktyva dėl vasaros laiko susitarimų, siekiant užtikrinti sklandų ES vidaus rinkos veikimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi