Lietuvoje

2018.10.29 17:06

Šiauliuose lopšelio auklėtoja kaltinama pririšusi berniuką prie kėdės

Jurgita Lapienytė, Alvydas Januševičius, 15min.lt2018.10.29 17:06

Šiaulių lopšelio darželio „Gluosnis“ auklėtoja yra kaltinama tuo, kad berniuką pririšo prie kėdės. Darželį lankančių vaikų mamos taip pat pasakoja ir apie  netinkamą kitų auklėtojų elgesį. Viena moteris neva pastatė mažą mergaitę kone nuogą į kampą, kita lauke neva smarkiai pastūmė vaiką. Pasipiktinusios mamos reikalauja direktorės atsistatydinimo. Direktorė buvo pateikusi prašymą atsistatydinti, tačiau persigalvojo.    

Į 15min kreipėsi kelios moterys, vedančios savo vaikus į lopšelį darželį „Gluosnis“ Šiauliuose. Nors jų vaikai smurto darželyje nepatyrė, mamos tikino, kad darželyje būta ne vieno nemalonaus išpuolio prieš vaikus. Vos prieš savaitę, kaip tikina jos, metų ir 7 mėnesių berniukas buvo pririštas prie kėdės už tai, kad buvo neklusnus.

Moterys pasakojo ir apie kitus incidentus darželyje: vienas vaikas neva tampytas už ausų, mergaitė ištempta iš lovos ir pusnuogė stovėjusi kampe, dar vienas vaikas pastumtas į suolą. Galimai nukentėjusių vaikų mamos su žiniasklaida bendrauti nelinkusios. Dėl vieno incidento mama yra pasiskundusi policijai, todėl tyliai laukia, kas bus. Kitos mamos reikalauja direktorės nusišalinimo.

Rišo vaiką prie kėdės?

15min bendravo su dviem mamomis, kurios veda savo vaikus į darželį. Bijodamos dar paaštrinti konfliktą su darželio direktore, jos nesutiko viešai atskleisti savo vardų ir pavardžių, tačiau abi papasakojo tą pačią istoriją, kaip maždaug prieš savaitę viena auklėtojų neva pririšo berniuką prie kėdės už tai, kad jis buvo neklusnus. Vaikui yra tik kiek daugiau nei pusantrų metų.

„Buvo vaiką pririšus“, – pasakojo viena mama. Kita pridūrė, kad direktorė neva melavo tėvams apie incidentą.

„Direktorė sakė, kad tėvams dėl incidento buvo skambinta, jie jokių pretenzijų neturi, tačiau tėvai nežinojo, ir, sužinoję, kitą dieną nuvyko į policiją ir parašė pareiškimą. Vaikas buvo labai judrus, labai neklausė. Mums direktorė pasakojo, kad jie čia neva žaidė traukinuką, vėliau sakė, kad čia buvo imituojama valgymo kėdutė, bet paaiškėjo, kad auklėtoja netoleravo vaiko ir pririšo jį prie kėdės“, – pasakojo savo dukrą į tą darželį vedanti mama.

Pririšto vaiko mama bendrauti su žiniasklaida nenori. O bendravusios mamos tikino, kad tai nėra vienintelis smurto atvejis darželyje – kitos auklėtojos neva taip pat skriaudė vaikus.

BNS nuotr.

Išlindo ir daugiau skundų

Į viešumą išlindus istorijai apie galimai pririštą vaiką, pradėjo aiškėti ir daugiau incidentų, įvykusių lopšelyje darželyje.

„Paaiškėjo, kad vasaros metu buvo mergaitė pakelta iš lovos ir pastatyta į kampą prieš visą grupę. Mergaitė po to susirgo, nes jai problemos su oda, ji neperneša šaltesnio oro. Dabar vėl buvo faktas, kad viena auklėtoja tampė vaiką už ausų. Ji buvo taip pat atleista abiejų šalių sutarimu“, – piktinosi mama.

Abi su 15min kalbėjusios mamos pabrėžė, kad vaikus skriaudė skirtingos to darželio auklėtojos, jos visos darbovietę yra palikusios savo noru. O tai moterims nepatinka, mat buvusioms „Gluosnio“ darbuotojoms atviras kelias į kitus darželius. „Darbdavys, priimdamas tą žmogų į darbą, vis tiek matytų, už ką atleido, o čia žmogus išėjo savo noru“, – pasakojo mergaitės mama.

Kita pridūrė: „Direktorė jas paleidžia nenubaustas ir jos gali vėl eiti kitur dirbti ir traumuoti vaikus.“ Dabar jos nori, kad direktorė paliktų savo pareigas. „Visos auklėtojos yra išėjusios savo noru, bet direktorė jų niekur neregistruoja, nepraneša, kad sustabdytų juos. Direktorė jas paleidžia nenubaustas ir jos gali vėl eiti kitur dirbti ir traumuoti vaikus“, – piktinosi viena mama.

Direktorė norėjo atsistatydinti, bet persigalvojo

Darželio direktorė Rasa Plienienė patvirtino, kad po minėtų įvykių darželio darbuotojos iš darbo išėjo savo noru.

Direktorė taip pat buvo parašiusi prašymą išeiti iš darbo, tačiau po kurio laiko persigalvojo ir prašymą atsiėmė. Išgirdusi apie pokalbio temą direktorė pareiškė, kad to komentuoti nenori: „Nenorėčiau komentuoti – tegul užsiima teisėsauga.“

Paklausta, ar šių smurto atvejų tyrimu užsiima teisėsauga, atsakė, jog to nežino. Taip pat ji nėra nusiteikusi patvirtinti, jog smurto atvejų išvis buvo. „O gal ir nieko nebuvo. Nenoriu pakreipti įvykių kokia nors linkme. Tikiu, kad teisybė triumfuos. Aš atsiėmiau prašymą – nematau tame (atsistatydinime, – red. past.) prasmės. Ir dabar yra pirmoji diena darbe. Todėl nieko labai nežinau. Nieko negaliu pasakyti šiai dienai“, – pirmadienio rytą kalbėjo direktorė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt