Lietuvoje

2018.10.29 13:04

Prašo išaiškinti, ar Seimo LSDD frakcijos nariai nesupainiojo interesų

LRT.lt 2018.10.29 13:04

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama išaiškinti, ar Seimo valdančiosios Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos nariai nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, nenusišalindami balsuojant dėl su jų partijos finansavimu susijusių klausimų.

Etikos ir procedūrų komisijos prašoma išnagrinėti ir pateikti išvadą dėl spalio 18 d. vykusių balsavimų Seime sprendžiant dėl valstybės dotacijos skyrimo minėtai partijai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Seimo posėdyje balsuojant dėl Politinių partijų įstatymo pakeitimų, kurie tiesiogiai susiję su valstybės dotacijos skyrimu vienai konkrečiai partijai, LSDD frakcijos nariai veikė išimtinai savo partijos, o ne valstybės ir partinės sistemos stabilumo interesais ir balsavo už pataisų priėmimą“, – aplinkybes aiškina Seimo narė.

Parlamentarės nuomone, LSDD frakcijos nariai, balsuodami už minėtus įstatymų projektus jų priėmimo stadijoje, turėjo nusišalinti, kadangi Seime turėjo asmeninį suinteresuotumą dėl šių sprendimų priėmimo. Įsigaliojus šioms įstatymo pataisoms, partijai atsirastų didesnės finansinės galimybės jų 2019 metų rinkimų kampanijoms finansuoti.