Lietuvoje

2018.10.29 08:28

Seime diskutuos, ką valgo vaikai, ir kaip sekasi įgyvendinti pasiūlymus

Janina Mateikienė, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.10.29 08:28

Įsigaliojus naujoms rekomendacijoms dėl vaikų maitinimo, Seime diskutuojama, ką valgo vaikai, ir kaip sekasi įgyvendinti pasiūlymus. Diskusijoje dalyvaus Europos Komisijos narys atsakingas už sveikatą ir maisto saugą Vytenis Andriukaitis, moksleivių tėvai, pedagogai, dietologai, vaikų maitinimo organizatoriai.

Konferencijoje Seime bus aptariama ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungoje šiuo metu aktuali tema – vaikų maitinimas ugdymo įstaigose, maisto švaistymo problemos.

Nuo rugsėjo Lietuvoje įsigaliojo naujos rekomendacijos dėl vaikų maitinimo. Uždrausti kai kurie produktai, maisto gaminimo technologijos, nustatyti didžiausi leidžiami cukraus ir druskos kiekiai, skatinamas daržovių vartojimas.

Vaikams nurodoma į mokyklas neštis sveikus užkandžius, vengti maisto produktų, kuriais neleidžiama prekiauti mokyklos valgykloje. Pakeitimai padaryti siekiant, kad vaikai gautų kokybiškesnį ir sveikesnį maistą.

Tačiau skundžiamasi, kad dalis vaikų mokyklų valgyklose gaminamo maisto nevalgo, neva jis neskanus, todėl valgyklos maistą išmeta, o moksleiviai bėga nusipirkti užkandžių į parduotuves ar kioskus. Tyrimai, atlikti Lietuvoje rodo, kad cukraus vaikai suvartoja  4 kartus daugiau nei rekomenduoja PSO normos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.