Lietuvoje

2018.10.26 17:30

Buvęs Šiaulių ligoninės vadovas atleistas pagrįstai, paskirtas naujas direktorius

BNS2018.10.26 17:30

Buvęs Šiaulių ligoninės vadovas Petras Simavičius iš pareigų atleistas pagrįstai, penktadienį paskelbė Vilniaus miesto apylinkės teismas.

„Teismas byloje rašytinių duomenų pagrindu daro išvadą, kad ministerija realizuodama atšaukimo instituto taikymą, pažeidimų nepadarė, turėjo teisinį pagrindą nutraukti darbo santykius praradus pasitikėjimą juo“, – sakė teisėja Natalija Daškovienė.

Ji atkreipė dėmesį į pradėtus ikiteisminius tyrimus dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo, juose P. Simavičius yra įtariamasis.  

„Jis sukėlė darbdaviui pagrįstų abejonių“, – sakė teisėja, minėdama ikiteisminį tyrimą, kuriame P. Simavičius yra įtariamasis.

Šis teismo sprendimas nėra galutinis ir per mėnesį gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Įtarus korupciniais nusikaltimais iš pareigų kovą atleistas buvęs Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas P. Simavičius per teismą siekė pripažinti jo atleidimą neteisėtu, priteisti 5 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo. 

Penktadienį ministerija pranešė, kad naujuoju Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriumi paskirtas konkursą laimėjęs Remigijus Mažeika. Jis pareigas pradės eiti pirmadienį. Pastaruosius penkerius metus R. Mažeika vadovavo Šiaulių teritorinei ligonių kasai.

Vadovaujamų pareigų ligoninėje netekęs 70-metis P. Simavičius toliau ligoninėje dirba gydytoju, teikia akušerio-ginekologo paslaugas.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga iš Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorių P. Simavičių atleido šiemet kovą.

P. Simavičius yra kaltinamas kyšininkavimu bei kitomis nusikalstamomis veikomis ir nuo pareigų buvo nušalintas dar 2015 metų pabaigoje, jo baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui. P. Simavičius teismui perduotas kaltinant kyšininkavimu, piktnaudžiavimu bei didelės vertės turto pasisavinimu veikiant su bendrininkais.

Vienoje baudžiamoje byloje P. Simavičius jau yra nuteistas – Apeliacinis teismas konstatavo, kad jis priėmė 50 eurų kyšį už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, tai yra už tai, kad į jį besikreipusiam asmeniui būtų atliktas sveikatos patikrinimas išduodant nedarbingumo pažymėjimą.

Tuo metu buvusio Panevėžio ligoninės vadovo Ivano Dorošo atleidimo byla dar neišspręsta. Ją nagrinėjantis tas pats Vilniaus miesto apylinkės teismas liepą nusprendė aiškintis sveikatos apsaugos ministro A. Verygos nustatytos tvarkos, kada iš pareigų galima atšaukti gydymo įstaigų vadovus, teisėtumą.

Teismas nusprendė kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą dėl norminio teisės akto teisėtumo įvertinimo.

„Teismas mano, kad motyvai yra pakankami, todėl tikslinga stabdyti bylos nagrinėjimą ir kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą“, – per posėdį pranešė teisėja Ieva Stanislovaitienė. 

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo prašoma ištirti, ar sveikatos apsaugos ministro A. Verygos nustatytas įstaigos vadovų atšaukimo priežasčių sąrašas ir tvarka neprieštarauja Darbo kodeksui, Sveikatos priežiūros įstatymui ir kitiems teisės aktams. Viena iš galimų įstaigos vadovų atšaukimo priežasčių – ikiteisminio tyrimo įstaigos pateikti įtarimai gydymo įstaigos vadovui. Ministro nustatytoje tvarkoje taip pat kalbama apie įtarimus korupcija, pareigų neatlikimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.