Lietuvoje

2018.10.26 15:40

J. Petrauskienė: STT prašome padėti išsiaiškinti, ar yra pažeidimų pavaldžiose įstaigose

ELTA2018.10.26 15:40

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovu Žydrūnu Bartkumi penktadienį aptarė situaciją ministerijai pavaldžiose įstaigose. Pasak ministrės, šiuo metu yra atliekamas auditas bei kreiptasi į Viešųjų pirkimų tarnybą, kad padėtų išsiaiškinti viešumoje pasirodžiusius galimus korupcinius viešuosius pirkimus ministerijai pavaldžiose įstaigose.

„Kreipiamės į Viešųjų pirkimų tarnybą (...). Specialistai turėtų įvertinti, ar yra kažkokių pažeidimų“, – sakė ministrė.

STT, pasak ministrės, prašoma bendradarbiauti aiškinantis galimą korupciją ministerijai pavaldžiose įstaigose.

„Viešojoje erdvėje pasirodę pranešimai nėra ministerijos audito kompetencijoje ar Viešųjų pirkimų kompetencijoje, todėl mes ir kreipėmės į STT, kad ji bendradarbiautų ir padėtų visa tai išsiaiškinti“, – teigė ministrė.

Susitikime buvo aptartos tarpinstitucinio bendravimo ir bendradarbiavimo galimybės korupcijos prevencijos srityje. Aptarta būtinybė Švietimo ir mokslo ministerijai aktyviau veikti kuriant antikorupcinę aplinką tiek ministerijoje, tiek jai pavaldžiose įstaigose.

STT ragintų ministeriją aktyviau įgyvendinti Nacionalinės kovos su korupcija programos nuostatas, pasirengti ir praktiškai įgyvendinti korupcijos prevencijos programą bei reguliariai, kaip reikalauja teisės aktai, atlikti ir kasmet STT pateikti išvadą dėl korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo.

BNS nuotr.

Viešumoje pasirodžius informacijai apie Ugdymo plėtotės centro (UPC) direktoriaus Ričardo Totoraičio galimai neskaidriai organizuotus viešuosius pirkimus, ministrė antradienį jį nušalino nuo pareigų ir nurodė išplėsti ŠMM įstaigų auditą.

Pavaldžiose ministerijos įstaigose pradedami audito patikrinimai, skelbia Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

R. Totoraitis buvo laikinai paskirtas UPC vadovu vietoj Giedriaus Vaidelio, atleisto iš pareigų kilus abejonių dėl UPC vykdyto 1,3 mln. vertės viešojo pirkimo bendrosioms ugdymo programoms parengti. Šias pareigas R. Totoraitis ėjo dvi dienas.

Konkursą UPC direktoriaus vietai užimti ŠMM žada paskelbti artimiausiu metu.

Kol UPC neturi nuolatinio vadovo, laikinai jam vadovaus Monika Bilotienė, Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros direktoriaus pavaduotoja.

Viešumoje pasirodžius informacijai dėl Švietimo aprūpinimo centro (ŠAC) direktoriaus Tautvydo Salio sūnaus įmonės dalyvavimo ŠAC rengiamuose viešuosiuose pirkimuose, taip pat ekspertų parinkimo įtarimai kyla ir dėl T. Salio.

„Ministerijai pavaldžių įstaigų pirkimai, kuriuos jos atlieka savarankiškai, kelia vis daugiau klausimų dėl skaidrumo. Atsiskleidžia per dešimtmečius susiklostę ryšiai, veiklos kultūros. Švietimui skirtos mokesčių mokėtojų lėšos turi būti panaudojamos skaidriai. Privalome kuo greičiau išsiaiškinti šiuos dalykus, metančius šešėlį ir ant sąžiningai dirbančių švietimo srities įstaigų, ir galutinai atsikratyti visų neteisėtų ir neskaidrių praktikų“, – sako J. Petrauskienė.

Ministrė nurodė išplėsti auditą ir jį atlikti ne tik UPC, bet ir Švietimo aprūpinimo centre ir kitose ŠMM pavaldžiose įstaigose dėl viešųjų pirkimų ir su jais susijusių veiksmų. Iki metų pabaigos bus parengtas pavaldžių įstaigų pertvarkos planas ir pradėta jų reorganizacija. Situaciją ŠMM pavaldžiose įstaigose žada nagrinėti Seimo Antikorupcijos komisija ir Viešųjų pirkimų tarnyba. STT yra informavusi, jog žada vertinti korupcijos rizikas UPC.

Populiariausi

Karantinas; koronavirusas Lietuvoje; tyrimai Kaune

Lietuvoje

2020.08.15 12:04

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 34 nauji koronaviruso atvejai, keturi iš jų – įvežtiniai dar vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Operos teatre

7
Palangos paplūdimys

Lietuvoje

2020.08.15 16:15

Tūkstančiai poilsiautojų nugulė šalies paplūdimius: Palangoje nebuvo vietos ir obuoliui kur nukristi NVSC dėl koronaviruso grėsmės mato dideles rizikas; karšti orai – bent iki trečiadienio

16
Susitiko Gitanas Nausėda ir Darius Jauniškis

Lietuvoje

2020.08.15 15:38

Šeštadienį prezidentūroje – Nausėdos ir VSD vadovo susitikimas: dėl ko tartasi, nedetalizuojama šią savaitę Jauniškis lankėsi jau kelis kartus