Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.25 16:22

Iš pareigų traukiasi Šiaulių universiteto rektorius D. Jurgaitis

LRT.lt 2018.10.25 16:22

Ketvirtadienį vykusiame Šiaulių universiteto tarybos posėdyje apie savo sprendimą trauktis iš einamų rektoriaus pareigų pranešė prof. dr. Donatas Jurgaitis. Tarybos nariai priėmė rektoriaus prašymą; darbą baigiančio rektoriaus darbo sutartis su universitetu baigiasi spalio 31 d., pranešama universiteto pranešime žiniasklaidai.

Motyvuodamas savo sprendimą trauktis, prof. dr. D. Jurgaitis pabrėžė matantis, kad Šiaulių universitetas sėkmingai įsijungė į aukštojo mokslo reformos procesus. Universitetas Švietimo ir mokslo ministerijos sprendimu veikia ir veiks kaip vienas iš trijų pedagogus ruošiančių universitetinių mokslo centrų Lietuvoje. O daugiau nei metus vykusios derybos tarp Vilniaus ir Šiaulių universitetų dėl pastarojo įsiliejimo į seniausio Lietuvoje veikiančio universiteto sudėtį baigėsi sėkmingai ir šie sprendimai dar vasaros pradžioje buvo patvirtinti LR Seime. Todėl likusiems universitetų jungimosi procesams įgyvendinti jo patirtis nebėra būtina.

Per daugiau nei 40 savo profesinės veiklos Šiaulių aukštojoje mokykloje metų prof. dr. D. Jurgaitis daug dėmesio skyrė šios mokyklos administravimui, dirbdamas dekano, mokslo prorektoriaus, infrastruktūros prorektoriaus pareigose tiek Šiaulių pedagoginiame institute, tiek nuo 1997 m. rugsėjo 1 d. veikti pradėjusiame Šiaulių universitete, taip pat buvo aktyvus tyrėjas. Pastaruosius 6 metus ėjo Šiaulių universiteto laikinojo rektoriaus ir rektoriaus pareigas.

Dėl to, kas laikinai vadovaus Šiaulių universitetui, tarybos nariai spręs kitą savaitę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi