Lietuvoje

2013.08.09 11:00

Po audros be elektros liko apie 14 tūkst. žmonių (atnaujinta)

Jurgita Andriejauskaitė, 15min.lt2013.08.09 11:00

Ketvirtadienio vakarą Lietuvą kliudžiusi audra pridarė darbo ugniagesiams gelbėtojams, be elektros laikinai liko beveik 14 tūkst. vartotojų.

Ketvirtadienio vakarą Lietuvą kliudžiusi audra pridarė darbo ugniagesiams gelbėtojams, be elektros laikinai liko beveik 14 tūkst. vartotojų.

Audra praūžė pajūryje, Palangoje nuvirto daugybė medžių, suniokoti du automobiliai. „Situacija itin nemaloni“, – sakė bendrovės Palangos komunalinis ūkis direktorius Konstantinas Skierus.

Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, praėjusią parą ugniagesiai 23 kartus vyko pjaustyti vėjo išverstų medžių.

Pranešama, kad Klaipėdos apskrityje ugniagesiai medžius pjaustė aštuonis kartus, Tauragės apskrityje – penkis kartus, Kauno apskrityje – keturis, Šiaulių – du, Telšių – du, po vieną kartą – Marijampolės ir Utenos apskrityse.

Ugniagesiai taip pat skelbia gavę bendrovės „Lesto“ informaciją, kad elektros energijos po audros buvo netekę 13 tūkst. 866 vartotojai. Daugiausiai jų – Vilniaus r., Nemenčinėje (1 tūkst. 630).

15min.lt skaitytojas Mantas N. pranešė apie Šiaulių rajone po audros nuvirtusią milžinišką metalinę konstrukciją. Ji virto ant greta stovėjusio krano.

Žaibas per audrą uždegė vieną pastatą. Ugniagesiai praneša, kad šis incidentas ketvirtadienį apie 23.06 val. įvyko Šakių rajone, Pelenių kaime.

Atvykus gelbėtojams, daržinė degė atvira liepsna.

Gaisro metu nudegė stogas, 3 kubiniai metrai malkų, padangos, 40 rulonų šieno, apdegė sienos. Išgelbėta šalia buvę trys ūkiniai pastatai, du traktoriai, vienas automobilis, naminiai paukščiai.

Kliuvo ir Palangai

Papildyta 10.28 val.  Palangoje ketvirtadienio vakarą apie valandą trukęs škvalas pridarė miestui nemažai žalos. Anot Palangos savivaldybės mero patarėjos Karolinos Kubeldzienės, audra su šaknimis rovė medžius, miesto gatvėse ryte buvo matyti daug prikritusių šakų. „Žmonės pasakojo, kad matė, kaip ant važiuojančio taksi užvirto medis“, – sakė patarėja.

Bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius K. Skierus, pats gyvenantis Kretingoje, teigė ryte buvęs šokiruotas, kokį vaizdą išvydo Palangoje. „Kretingoje visiškai nieko nenutiko, o čia – atvažiavau ir išsigandau. Nemaloni situacija, ypač aplink Vytauto gatvės rajoną ir toliau į šiaurę – išvartyti medžiai, kabo nulaužtos šakos. Turėsime tikrinti kone kiekvieną medį, kad šakos nekristų ant galvos, – kalbėjo K. Skierus. – Situacija daug nemalonesnė nei pernai liepą, kai po audros daug medžių buvo išvartyta ir Palangoje, ir Klaipėdoje. Kliuvo šįkart Palangai stipriai.“

Anot bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ vyriausiosios vadybininkės Gražinos Kuleševičienės, nuo šešių ryto Palangą tvarko apie 70 darbininkų, į darbą iškviesti ir laisvadienį turėję kolegos.

„Vakare buvau Sodų gatvėje, prie pat įvažiavimo į Palangą, buvo toks stiprus lietus, tokia perkūnija, sukėlė didelę baimę. Pylė daugiau kaip valandą. Laukiau, kol nustos, bet nesulaukusi lėkiau namo. Vanduo bėgo pro balkonus į kambarius, to dar nėra buvę“, – pasakojo moteris.

Nuo ryto besidarbuojantys komunalininkai jau baigia sutvarkyti kurortą. „Daug medžių išvartytų, ir Vytauto-Jūratės gatvių kampe, ir prie „Naglio“ kino teatro, Žvejų gatvėje. Pušynas patyrė nuostolių, nuvirto trys medžiai ir ne sausuoliai, o žalialapiai. Nuvirtusių yra ir Plytų, Vytauto gatvėse – beveik visur“, – sakė G. Kuleševičienė.

Naktį nuvirtusius medžius nuo kelių šalino ugniagesiai, komunalininkai penktadienį juos smulkina ir išveža.

Anot Palangos turizmo informacijos centro direktorės Alos Valužienės, Palangoje penktadienį trumpai krito kruša, gąsdino perkūnija ir smarkus lietus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt