Lietuvoje

2018.10.24 19:23

Advokatas: ketvirtadienį vaikai bus grąžinti į Kručinskų namus

Karolina Stažytė, 15min.lt2018.10.24 19:23

Trečiadienį Kaune vykstančiame atvejo vadybos posėdyje nuspręsta Eglės ir Gintaro Kručinskų vaikus grąžinti į šeimą. Kol specialistai suko galvas, kaip pasielgti, už lango surengtas šios kauniečių šeimos tragedijai neabejingųjų piketas.

Prieš posėdį paklausta, kokio verdikto tikisi, atimtų mažylių mama E. Kručinskienė 15min teigė: „Manau, kad vaikų jie mums negrąžins šiandien. Kovos toliau. Yra supykę, kad viską paviešinom“. Tačiau mamos nuojauta nepasiteisino. Nuspręsta vaikus grąžinti šeimai. Pasak šeimos advokato, formaliai trečiadienį vaikai grąžinami tėvui, tačiau ketvirtadienį, sutvarkius dokumentus, mamai pritaikius nebe tokius griežtus apribojimus, jie galės pamatyti ir motiną.

„Rytoj vakare jie bus mamos glėbyje“, – sakė advokatas Saulius Dambrauskas.

Pasak jo, prašymai dėl priemonių sušvelninimo mamai teisėsaugai bus pateikti dar trečiadienį, bet sprendimų laukiama ketvirtadienį. Advokatas neabejojo, kad šeima galės gyventi kartu.

Jis pripažino, kad sprendimą paskubino žiniasklaidos ir visuomenės dėmesys. Šeima bus smarkiai prižiūrima: jiems bus teikiama psichologinė pagalba, jie turės lankyti pozityvios tėvystės kursus, vaikams bus atliekami medicininiai ir psichologiniai tyrimai. „Aš su viskuo sutinku, kad tik vaikus grąžintų. (...) Mes sutinkame su viskuo“, – teigė E. Kručinskienė, neslėpdama džiaugsmo dėl priimto sprendimo.

Apie tai, kad su vaikų teisių gynėjais bendradarbiaujančiam G. Kručinskui vaikai gali būti grąžinti, dar antradienį užsiminė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba skubioje spaudos konferencijoje.

„Vaikus išvysime artimiausiu metu. Tikslios datos dar nepasakė. Turi pasirašyti dokumentą kažkoks direktorius, duos įsakymą grąžinti vaikus. Iš pradžių grąžins man vienam. Ar tenkina sprendimas? Iš dalies tai yra kompromisas“, – teigė mažylių tėvas Gintaras Kručinskas. E. Kručinskienė patikino, kad šiuo metu ji būti su vaikais dar negalės, tačiau šis sprendimas – stūmis į priekį. Posėdžio metu, pasak jos, rykštelių tema nebuvo liečiama.

Pagal policijos motinos atžvilgiu pradėtą ikiteisminį tyrimą šiuo metu E. Kručinskienei dar apribotos teisės bendrauti su sūnumi. Be to, vykdant ikiteisminį tyrimą dėl galimo smurto prieš sūnų jai apribota galimybė gyventi namuose, kur būtų ir vaikai. Tai, kaip tikino specialistai, irgi apsunkino vaikų grąžinimą šeimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.