Lietuvoje

2018.10.24 18:19

S. Skvernelis: vaiko teisių tarnybos perlenkė lazdą

BNS 2018.10.24 18:19

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad vaiko teisių apsaugos tarnybos elgėsi netinkamai per didelio visuomenės dėmesio sulaukusią situaciją Kaune, kai mažamečiai vaikai buvo atskirti nuo tėvų dėl įtarimų smurtu.

„Tai, kas skelbiama viešai, manęs neįtikina, kad tokios priemonės buvo reikalingos, įskaitant motinos laikymą areštinėje ir tokių kardomųjų priemonių taikymą. Nesant akivaizdžių smurto požymių reakcija, švelniai tariant, buvo keista“, – BNS trečiadienį sakė premjeras.

„Tarnybos turi vykdyti įstatymus, bet be aklų teisės normų taikymo turi būti ir objektyvūs kriterijai. To aš pasigedau. Daugiau kaip mėnesį vaikai yra atskirti nuo tėvų, keistai atrodo pagalbos nesuteikimas šeimai, tėvui. Manau, kad buvo perlenkta lazda“, – pridūrė ministras pirmininkas.

Anot S. Skvernelio, pasitikėjimą mažina ir tokios detalės, kai motina viešai neteisingai buvo apkaltinta buvusi neblaivi. 

Tai vyriausybės vadovas kalbėjo netrukus po to, kai Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba nusprendė du mažamečius vaikus grąžinti tėvui. 

„Dabar svarbiausia suteikti reikalingą pagalbą tėčiui ir nešališkai išspręsti problemą, susijusią su mama“, – teigė premjeras.

Pasak premjero, vaiko teisių apsaugos reformos įgyvendinime matomos spragos praeitą savaitę buvo aptartos vyriausybėje, tokie pasitarimai numatomi kas tris mėnesius.

S. Skvernelio teigimu, būtina stiprinti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą ir specialistų mokymą.